Seccademde pul pul nurlar

0
438

Seccademde pul pul nurlar

Selam es selam hocam; ben evlilik ve hacet zikriyle başlamıştım. Üçüncü haftasında latifun zikrini bulunca ikisini birden devam ettirdim. Latifun zikrine başlamadan önce renkli nurlar görmeye başlamıştım. Seccademde pul pul nurlar görülmeye başlayınca size sormuştum. Sonrasında siz latifun zikrine devam etmemi, söylediniz. Diğer zikri sonraya bırakalım demiştiniz. Ben de dediğinizi uyguluyorum. Beyaz parıltılı nurlar, soluk renkli nurlar gördüm. Bu arada zikir yaparken 5 yada 6 yerim seğirmeye başlıyor, kısa sürüyor genelde. Bazen de sinek ısırığı gibi oluyor. Olumsuzlara karşı savunma yapıyorum. Bugün 46. Gündeyim… Çok olması normal mi. Çok fazla rüya görmeye başladım. Beyaz kâğıtlar görüyorum. Birileri onu bana veriyor ama daha sağ tarafımdan kitap yada defter alamadım. Onu alana kadar devam etmem mi gerekiyor.
Hocam bazen de içimde sıkıntılar oluyor. 34 yaşımı bitirdim. Bir turlu evlenemiyorum. Karşıma çıkanlar oldu tabii, ben veya karşımdakiler istemedi. Böyle olunca şeytan benle daha çok uğraşıyor, çok vesvese veriyor. Benim istediğim biran önce hayırlı biriyle evlilik yapmak. Sizin verdiğiniz evlilik zikrini yapmayı çok istiyorum. Ama beratımı almadan yapmamam gerektiğini de biliyorum. Akşam namazını kıldıktan sonra zikir çekerken gönlümde hep dileklerim oluyor… Rabbim aslında bana Sağ el işaret parmağı seğirmesiyle haber de veriyor, cemalden sebebin zuhuruna işarettir. Yani faydalı hayırlı bir şey ortaya çıkacak. Yapılan bir iş veya duanın makbul olduğuna işarettir, diyor yazıda. Ama bazen sabretmek çok zor oluyor. Ne yapma mı önerirsin. Hocam mübarek ellerinizden öperim. Rabbim size sağlık sıhhat ve hayırlı ömürler versin, Allaha emanet olun.
19:51

-Selam es selame Ömercan, maşaallah barikallah… Beyaz kâğıtlar almış olman beratını aldığın anlamına geliyor. Hayırlı olsun. Seni kutlarım. Bir yıl içinde yepyeni bir hayatın olacak Bu bir yıl içinde herşey birbirinden daha iyi olmaya başlayacak ancak değişimin zirvesini tam bir yılsonunda yaşamaya başlayacaksın. Zirveyi yaşadığında ihtimal bu günlerin sıkıntıları aklına bile gelmeyecek.Bu kemal hali mükemmele taşımak için şimdide <SELAMÜNKAVLEMMİRRABBİRRAHİYM> ayetini zikir etmeye başlamanı tavsiye ediyorum. Bu tecelli ettirdiğin zikir seni kişisel sorunlarından, günahlarından temizlemiş oldu. Şimdi de çevrenin dışında olan her şeyden selamete çıkarmak üzere bu verdiğim yeni zikri tecelli ettirmelisin. Sen ne kadar pirüpak olsan çevren kirli ise seni serian yeniden kirletir. Hikmetullah’ın zorunlu şartıdır. Öyleyse çevreni de selamete erdirmek için zikre deva etmen gerekir. Senin bütün kaderin kendinden ve sıfatından ibarettir. Kendini temizledin, çevreni de halledince allah yürü kulum diyecek, gerçekleşmeyen dileklerin suhulet içinde tecelliye geçecektir.


*İnşallah hocam Allah sizden razı olsun.


Hemen ilk namazında zikrini değiştir. Sistem aynıdır. Sadece zikir değişir. Rabbim yar ve yardımcın olsun. Nur ilminde şimdilik nasibin görmekten ibarettir. Zamanla o nurların kalbini gözünü gönlünü beynini aydınlatması ile getirdikleri haberleri okumayı da öğreneceksin.


*Sağolun hocam Allah sizden de Razi olsun iyi ki varsınız. Hocam verdiğiniz zikrin sayısı fark eder mi?


-Ne zaman bir nur görürsen hemen;
<YA NURU ENTELLEZİ TEHDİL KALBE Bİ NURİHİ VE Bİ HİDAYETİHİ > duasını oku. Bu bir selam ve duadır. Ey nur kalbimi nurlandır, hidayetime sebep ol demektir. Yani nurun senin üzerinde kutsiyet oluşturmasına izin vermiş olursun. Bu zikir günlük en az 818 adet olması gerekir. Daha fazla okumakta fayda vardır. Bu Allah’tan sana bir selam demektir. Cennetliklere verilen selamdır. Ya Sin suresinden bir ayettir.


*Peki, hocam dediklerinizi uygulamaya başlıcam inşallah.


Rabbim yar ve yardımcın olsun. Sıkıntılar allah yolunun nefse verdiği en doğal yorgunluğu, imtihan nitelikli kaçınılmaz sonuçlarıdır. Hamama giren terler de çıkar der, atalarımız. Her biri bir eleme sebebi, bir imtihandır. Kimseyi imtihan etmeden bir üst makama çıkarmazlar. Beşeri âlemde de bu böyledir, mana âleminde de aynısıdır. Hayırlı uğurlu olsun. Hayat bir yay gibi gerilme ve boşalmadan ibarettir. Gelgit de denir. Yahut daralmak ve genişlemek. Kalbin atışlarını düşün. Kasılmayan kalp kan pompalayamaz, işini yapamaz, hayat veremez. Selam es selame
Konuşma SonuBir mesaj yaz…

CEVAP VER