Şehidle açık görüş

0
879

Şehidle açık görüş

Selam es selame sayın hocam.40 günü tamamladık Elhamdülillah. Ama ben bu hikmetlere vesile olan,
Ya latiyfun zikrini çok seviyorum. Sanki Ya Latiyfun ya latif derken, Rabbim karşımda bana gülümsüyor.
Uzun zamandır ayrıntıları paylaşamadım sizinle.

*Bu kadar hızlı yol katedeceğimizi düşünmeden, Rabbimi ararken bulduğum sizinle birlikte, nelere şahitlik ettim bir bilseniz, bu 40 gün içerisinde. Aslında benim tam omuriliğimin arkasında doğuştan Rabbim tarafından lütfedilen bir Nur olduğunu… Ve çevreme şifa dağıttığımı öğrendim. Aslında benim yanımda çok kıymetli bir Zatın beni düzenli koruduğunu ve bana yol gösterdiğini öğrendim.

*Babamın dedesinin Çanakkale savaşında şehit olduğunu, babaannesi Sâre babaannenin bana benzediğini ve o zatın Sâre babaannesinin gözlerinin aynısı gözlerimin olduğunu, gülüşün babaannesine benziyor, dediğine şahit oldum.
Sâre babaannenin de 32 yaşında dul kaldığını, aynı benim gibi, ‘’Babaannenin kaderini yaşıyorsun’’ dediğine şahit oldum. Ben sizinle Rabbimi buldum, kendimi buldum, bütün canımdan kanımdan olan herkese şefaat olduğunu öğrendim.

*Üzülme kızım, seni ben evlendireceğim, yalnız kalmayacaksın, dediğine şahit oldum. Ali hocam Nasıl anlatılır bu duygu, bilmiyorum. İfade edemiyorum. Rabbimin yaramaz çocuğunun elinden tutar gibi elimden tuttuğuna şahit oldum. Lebbeyk Allahümme lebbeyk. Lebbeyk la şerike leke lebbeyk. İnnel hamd vel nimete leke ve lekel mülk zikrinin benim evimde çekildiğine şahit oldum.

*Emret Allah’ım emret… Kulaklarımdan gitmiyor. Çok şükür Rabbim. Bin şükür Rabbim. Gözyaşlarım sel oluyor, ama bu defa mutluluktan. Sizi karşıma çıkaran Rabbime, Fatma’mı karşıma çıkaran Rabbime ne kadar şükretsem azdır. Rabbim! Ya Rabbel Âlemin…

*Yıllarca bilinçsizce ettiğim duamın, hikmetini sizden öğrendiğim ‘’Celalinden Cemaline sığınırım’’ rabbim… Duamı kabul buyurdu.

*Emret Allah’ım emret, kapına geldim. Bir avuç günahımla, en merhametlisin, Rahmansın, Rahimsin… Bugünleri bana yaşattın rabbim. Rabbim sizi başımızdan eksik etmesin, sizi Rabbime emanet ediyorum, canım hocam. Selam es Selame.

-Selam es selame Azizem, beni de duygulandırdın. Darısı aynı yolun yolcusu yapmaya çalıştığım diğer kardeşlerinin üzerine olsun. Yıllar önce bir kitapta ”Ölülerinize ulaşmak için adım atmanız gerekmez:” cümlesini okumuştum, tüylerim diken ayağa kalkmıştı. Yarı korku yarı umut vardı, bütün bedenimde. Hiç bir uzaklık yokmuş nur bedenlerimize…

.Küçük bir deneyimle zihnimi mutmain yapmıştı rabbim. Bir yerden yüz km. kadar bildiğim bir yere anında ışınlamıştı. Bak işte buradasın. Bu kardeşinin dükkânı değil mi. Evet ya rabbi. Bu karşıda ki ev kız kardeşinin evi değil mi. evet ya rabbi. Şu ilerideki de senin evin, komşuların değil mi? evet ya Rabb. Bu sokak ve yer, şehir, senin çocukluğunun gençliğinin geçtiği, babanın meskeni sizin mahalleniz değil mi. Evet ya rabbi. Şu anda gecenin saat üçü değil mi. Evet ya rabbi. Peki, sen aslında Konya’da değil miydin? Evet, yar rabbi. Ama buradasın. Yürümedin, evinden dışarı çıkmadın, vasıtaya bilmedin… Evet ya rabbi… Anladın mı şimdi… Ben dilediğim için uzakları yok eder, kulumu dilediği yere böyle yetiştiririm. İstersem yıldızlara da böylece götürürüm. İster misin? Teşekkür ederim rabbim, inandım şahidim, senin için uzaklık yok, sen her yerdesin, der demez evimde, yatağımdaydım.
Çünkü bu hikmeti sorgularken elimde kitap, yataktaydım, uymaya hazırlanıyordum. Ama 90 km ötede tam takım giyiniktim. Pijamamla değildim. Allah her şeye kaadirdir. Hak edeni sağ olduğu halde cennete götürür, getirir. İmam Muhammedî rabbim sizler hikmetlerine ulaşın diye cemali tevhidinde tutuyor. Bize yücelerden yazıyor, konuşuyor. Rabbim cemalini coşturuyor. Efendimize gizle dediği sırları, bize söyle, diyor. Bu günün insanı ve gelecek bunu Hakk ediyor demektir. Bütün celali kirleri, deccalın bulandırdığı beyinlerden çirkefi söküp atmamızı diliyor. Bizi bahane, vasıta kılarak kullarına cemalini, nurlarıyla aydınlığı bağışlıyor. Ki insanlık izzeti, düştüğü çukurdan çabuk çıksın, yıldızlara yol alsın. Selam es selame.

*Canım hocam devam edeyim mi Ya latif zikrine, Tamamladık Elhamdülillah.

-Devam inşaallah. Ümmete ve millete şifa olsun diye devam.

*Bana ilk yazıştığımda demiştiniz. Dilemez misin, uzaklar yakın olsun. Dilemez misin, istediğin her yere ulaşmayı. Bugün gibi aklımda.

-Gördün işte, gidip gören mi var, gelip diyen mi var, diyenlere. Varmış, hem gören hem gördüğünü gelip diyen varmış. Üstelik gitmeye bile gerek yokmuş, ahiret zaten burada bir ve tek olan Allah ileymiş. Şeytanın işi bundan böyle çok çok çok zor, azizem, çok zor olacak… Ancak akılsız aptalları toplar götürür, o meşhur cehennem sönmeye yüz tutan ateşine.

*Size, görüşüyorum diye bahsettiğim kişiyle evlendirecekmiş beni dedem. Yalnız bırakmıycam, dedi

-Vakti var, demiştim sanırım. Hele sen bir temizlen, demiş miydim?

*Evet, acele etme demiştiniz, Mevlam neyler neylerse güzel eyler demiştiniz. Canım Fatma’mla da konuştu dedem. Her şeyi anlattı ona.

-Şahit ol ya rap! Bu görüşmeyi de yayınlayacağım. Rahmetin yayılsın, kulların umutlansın, imanlarını tahkiki imana dönüştürsünler diye yayacağım. Şeytanı bir kere daha inciteceğim, izninle.

*Sırtımdaki Nuru, annemin kuvvetli hislerinin olduğunu, çok hasta baktığını, aileden sadece 3 kişiye göründüğünü bildirdi. Amcama, anneme, bana göründüğünü söyledi. Annem kalp hastası, kalbi dayanmaz, ancak kızımın fıtratı çok uygun, onun için onunlayım, dedi.

*Bir Fatma konuştu dedemle bir ben. Ben senin Çanakkale’de şehit olan dedenim, dedi. Duydum hocam duydum, bunlar gerçek değil mi? Aklım yerinde gördüğün gibi. Ben ki düne kadar sıkıntıdan kül olduğumu düşünüyordum, meğer Nur’muşum.

*Bir de dedi ki; Bismillah. Ya Allah. Allahu Ekber. Okusun bol bol. Sağ elini kalbine koysun. Sanki ellerim benim değilmiş gibi, sanki hiçbir şey bana ait değilmiş gibi.

*Yayımlamasanız sayın hocam. İçime zerre bir kibir düşer diyedir endişem. Dedemin sesini bir daha duyamam diye korkum. Bana kırılır diye korkarım. Riyadan kibirden sana sığınırım Allah’ım. Sizinle paylaşmak istedim.

-İsmin geçmeyecek. Diğer yazılarımda olduğu gibi…Kimse kim olduğunu bilmeyecek. Meraklanma rahmetin başkalarına ulaşacak. Sana sevap olacak. Dedene selam olsun. Sana selam olsun. Soyuna selam olsun. Gelecek nesillere de selam olsun.

CEVAP VER