Gördüğün rabbindir

1
799
Gördüğün rabbindir
5 (100%) 6 votes

Gördüğün rabbindir

Selam es selame…
Hayırlı günler hocam… Nasılsınız, sağlığınız sıhhatinize duacıyım hocam… Hocam dememde bir sakınca yok değil mi hocam… Rüyamda bir yurt, yâda üniversite yerleşkesi GB kızların olduğu bir ortamda kendi odamdayım. Sizin geldiğinizi duydum. Konferans GiBi birsey veriyormuşsunuz. Ben de ‘’inanmıyorum önce, gelmez, o değildir.’’ Diyorum. Sonra arzu diye bir arkadaş beni almaya gelmiş; <Esra da gitti, yemek te veriyorlar, gidelim> diyor. Ben yetişmeye çalışırken, duş alayım diyorum. Giyiniyorum, yetişme çabasındayım, giderken yine yukarıdan sular damlıyor, ıslanmayayım diye uğraşırken, sırılsıklam oluyorum. Yukarıdan sular akıyor üstüme, sesinizi duyuyorum, yolda, o kadar seviniyorum ki tam yanınıza gelecekken uyandım. Ama gittiniz de ben yetişemedim kokusuyla uyandım…

*Hocam bir de bu kamer hanım mektuplarınızdan aklıma geldi de karabasan dediğimiz şey ilişki değildir değil mi. ? Yıllar önce ibadet yaparken bana da karabasan GiBi bir şeyler olmuştu. O zamandan beri kapattım kendimi… Hatta namazı bıraktım korkudan. Arada yine oluyor. Ama eskisi GB değil. Ben ibadet ve namaza başlayınca ortaya çıkıyor… Okuduğum hiçbir dua etki etmiyordu… Sanırım belli frekans à çıkınca herşey görünür oluyor…
17 TEMMUZ 23:43

*Selam es selame hocam sağlığınız sıhhatiniz iyidir inşaallah merak ettim sizi

-Selam es selame. İyiyim şükür. Ne yazdın sen elifcan. Namazı bıraktın mı? Neden? <o zamandan beri kapattım kendimi hatta namazı bıraktım korkudan, arada yine oluyor.> bu ne demek,elifcan. namazı gerçekten bıraktın mı?

*Maşaallah hocam size… Sizinle iletişim azalınca maalesef huşu alamıyorum. Bir de sınavım vardı. Evet, gece namazları kılmaya korkuyorum.

-zincirin gücü en zayıf halka kadardır.

* seviyorum onlarda sorun yok. Zikir çekmek çok hoşuma gidiyor… Namaz à hemen devam ediyorum hocam. Yukarıda eskiden olanları yazmışım.

-Beni şok etmeye yetti. Neden namazı bıraktım dedin. Bunca çabadan sonra nasıl olur dedim.

*Namaz ı ben gerçek kıldığımda ki tadı bambaşkaydı. Ama gerçek bir yoldan geçen, rehberlik edecek bir zat bilmediğimden, korku ve çaresizlik içinde bıraktım. Yaptığım hiç birse etki etmedi ve kafayı yemek üzereydim. Oluşan bazı ufak tefek açılımları 18 yaşında kendi kendime değerlendirmem zordu. Karabasanlar ı namazları kılarken gözü açık görmeye başlayınca, namaz kılmaya gidemiyordum korkudan. Yine aynı korkular nükset ediyor, önce Allah a, sonra Size güveniyorum.

-Cemaldesin. Rabbin seninle. Ne gösterirse seyret. İbret al. İmanın güç kazansın. Cenneti de görenler var. Korku gelirse ya rabbi ya rabbi zikrine başlarsın. Korku gider.

*Ya yine görüntü gelirse.

-Görüntüler senin için lütuftur. Herkes keşiflerinin açılması için dua eder sen de kapatmaya mı çalışıyorsun. Rabbim sana sığınırım de ve seyret âlemleri.

*Açık zaten, ben kapattım hocam. Herşey geliyor o kapıdan kontrol edemiyorum

-Gelsin. Her şeyden ibret al.

*Zarar veremezler mi. Peki o kamer hanımın yaşadıkları.

-Hayır. Ya rabbi ya rabbi zikrini çek. Gördüklerini bana Yaz. Kamer hanım bize gelmeden önce celali isimleri rehbersiz, hesapsız çekerken yakalanmış süflilere… Sen alemi melekutta meleklerlesin, o o süfli alemde şeytanla idi. Ve melekiyete terfi ederek kurtuldu.. Sonunda çabalarımızla meleki âleme geçti elhamdülillah.

*Nasıl ilişki kuruyorlar, onların cismi yok ki. Yani madde ve onlar, nasıl temas oluyor.

-Aslında bizim de cismimiz yok, herşey bir dalgadan ibaret desem ne diyeceksin.

*Zaten biz yokuz derim…

-Öyleyse. Korkacak ne olabilir. Korku filmi seyrederken neden korkar insan. TV den çıkıp gelebilirler mi herşey bir Algı değil mi?

*Peki, namazdaki gerçek, bilmem gereken nedir. Ya da anlamam gereken… Bir sırrı olmalı, tadı önemli değil… Tekrar yapmak gibi mi düşünmeliyim. Huşu alamayınca korku oluşuyor. Sonra zayıflayıp kopuyorum, namazdan.

-Kalbine sor. O seninle konuşur. Konuşan rabbindir.

*Tamam… Allah razı olsun. Kalbimi mutlulukla doldurdunuz… Allah’ım sizi de her zaman mutlu ve mesut etsin. Her zaman her yerde Allah yardımcınız olsun. Bütün vefat etmiş sevdiklerinize Allah rahmet ve merhametiyle muamele etsin.amin.

Âmin, âmin, âmin, selam ve dua ile.

CUM 00:59
*Selam es selame hocam. Aynada kendime bakıyorum. Arkamda sarı ve yeşil siluetler gördüm. Büyüktüler. Biraz daha bakınca karşımdaki ben, bana bakmaya başladı.. ve An da kaldım… Sanırım korku, dert, tasa her şey gitti. Her şey silindi üzerimden… Enerjim yerine geldi. Bunu sürekli yapmamın bir sakıncası olur mu? Zikrimde 39 cuk günündeyim. Değiştirecek miyiz hocam uygun görürseniz…

CUM 18:14
*Hocam benim zikrim değişecek mi? Devam mı edeyim?

Maşaallah barikallah. Gördüğün rabbindir. Ne mutlu sana. Birkaç gün daha zikrine devam et…O aynaya bakma işini devam ettir. Zamanla nurdan ayna(miratı mücella )içinde de göreceksin inşaallah. Maddi aynaya ihtiyacın olmayacak. Seni kutluyorum. Rabbime emanetimsin. Selam es selame

*Çok güzel bir duygu, her şey üstümden düşüyor… Korkularım, ruhlar, cinler, periler korkutamıyor artık. Kendime aynada bakarak zikir çeksem, bakma süresini uzatsam olur mu?

CUM 19:58
-olur, elbette.

CUM 23:51
*Rüyada gördüğümüz mü yoksa aynada gördüğümüz mü daha efdaldir. Allah razı olsun canım hocam.

CTS 04:39
Biz rüyada gördük. Hocamız da rüyada gördüğünü bildirmişti. Hocamızın hocası da….O gördüğün rabbinle, kavuşup, kucaklaşıp, onda yok olmanın adı miraçtır. Nuru tevhittir. Aynada gördüğünün mahiyetini bilemediğimden ikisi arasında derece tayin edemiyorum. Selam es selame. Senden önce de aynada gören keşif ehli evliyalar, allah dostları çok oldu. Onlara da keşif halinde veya rüyada da görülebileceğini anlattık, müjdeledik.

01:14
*Selam es selame hocam. Rüyamda babamı gördüm. Kronik şekilde kuru kuru öksürüyordu. Sonra doktora gittim dedi. Bir beyaz kâğıt çıkardı, tahlil yaptırdım,Akciğer kanseriymişim,dedi.
Ben hiç hayret etmeden dinledim, sonra dışarı çıktım, dışarda oyun parkı var. Mavili kırmızılı o kaydıraktan kaymam gerekiyormuş ama kaydırağın ucu dere ye açılıyor. Derede ağzına kadar dolu toprak rengi sel olmuş gibi akıyor. Ürkütücü yani. Dereye düşmeden nasıl kayarım diyorum. Ama mümkün değil çıkış dereye…

-Selam es selame Elifcan, allah hayırlara getirsin. Zor günlerden geçiyoruz. Hep beraber. Zor günler. Rabbim hayırlara çıkarsın geleceğimizi. Selam es selame. Kaymayışın güzel.

-Değişik bir rüya babam da rahmetli olalı 1 yıl oldu.

-Rüyada baba ALLAH olarak yorumlanır. Yani zamanın ZATIDIR.

*Zamanın zatı bana göre siz siniz… Aslında rüyayı unutmuştum namaz da aklıma geldi hocama anlatayım dedim. Âmâ beyaz kâğıt da gördüm. Gördüğüm babamı temsil etmiyor yani… Allah ı temsil ediyor… Öksürük krizi tutmuştu… Kâğıdı çıkardı akciğer kanseriymişim dedi ama umursamadık. Hayırlara çıksın inşaallah. Ama rüya gören kişinin kendisini ilgilendirir sizle alakası yoktur değil mi? Zaten benim rüyam çıkmaz…

-Çok tatlısın. Teşekkür ederim. Rüya olumsuz olunca bana yakıştırmak istemedin. Haber sahibine ulaştırılamadığı zaman yakınına bildirilir. Sen söyle. Biz kendisine ulaşamadık denir. Allah’ın celalı ne çok peygamber ve nebi veliyi erken ahirete gönderdi bir bilsen. Hayırlısı olsun. Biz dualarımızla şeytana saldırınca şeytana kısas hakkı doğar.

*Allah korusun, Allah bizim ömrümüz den alsın size versin. Siz bu âleme lazımsınız. Sizsiz bizim hiç bir anlamımız yok.

-Kâğıdın beyaz olması, içinin rahat olup önemsememek iyidir rüyada…

*Aman hocam iyi bakin kendinize dikkat edin ben de duacınızım her daim… Allah’ım sizi korusun, bizlere bağışlasın, bizim size ihtiyacımız var.

<Her nefis tadar ölüm lezzetini;
Muhbir mucize kaynağı kuran…
Ola ki kurtuluşa eren,
Düş içinde uyanık kalan.>

*Sigara kullan miyorsunuz. Sağlıklı da beslenince kanser olmaz zaten. Ölüm hak ama ayrılık acısı hiçbirisi é benzemiyor ölüm aslını bilene düğün gecesi. Öldüğümüz de nasıl oluyor buradaki gibi görüşür muyuz, bulabilir miyim sizi 💗

Ellibeş senelik sigara tiryakisiyim. Beş senedir bırakmak için savaşıyorum, yeniliyorum. Sigara bırakmak isterken kalp krizi geçirdim. Doktorlar pes ederek iç dediler, azaltarak bırak.
Mendeburun dostu çok, on gün azaltsam bir yakınımdan kışkırtıcı bir hamle gelir, hemen elim sigaraya gider. Alışmış kudurmuştan beter,derler ya… Bedenim bağımlıymış. İradem işe yaramazmış. Yavaş yavaş terketmeliymişim. Bir süreliğine sinirlenmemeli, üzülmemeliymişim. Bu yalan dünyaya aldırmamalı, kendi canımın derdine düşmeliymişim.
Hal bu ki ben altı yaşımda yağmur yağsın da, köylü üzülmesin diye tek başına oruç tutup, kendi kendime yağmur duasına çıkan bir deliyim.

Ailemin derdi bile boyumu aşarken, millet derdi, ümmet derdi, insanlık derdi ile yanıp tutuşan,selim akıl dünyayı bir süreliğine daha ziyaret etsin diye seccadelerde dursuz duraksız maraton koşan biriyim. Nasıl dertsiz olunur bilmiyorum ki. Hiç dertsizlik derdine yakalanmadım, tecrübem yok ki. Dertsiz olsam, dertsizliği dert edinir yine ağlarım herhalde. Ve ağlamalarım sürerken yakarım o, bazen baş belası, bazen dert devası sigarayı.

Çok yalvardım rabbime bu meymenetsizden kurtar beni diye. Hacet namazları kıldım. Nefsime cezalar verdim, elli iki gün aralıksız sabredip içmedim. Tam ötelere gitmek üzereymişim ki doktor kızım yetişti. Uzaklardan gelerek. Baba sen kalp krizi geçiriyorsun, kalk, hemen doktora gidiyoruz dedi. Acilen, ameliyatla bir çatal demir taktılar. Stentmiş gâvurca adı… Az daha yetişmesen gitmiştin,hadi geçmiş olsun,içme şu meret sigarayı,dediler. Şaka gibi değil mi?

Doktora ne diyorsun doktor oğlum, içmediğimden gidiyordum, sana demediler mi. Adam sigara ile savaşta yenilip önüne geldi diye. Sen aç hele şu son damarı da biz barışalım şu meretle. Az az içelim bundan böyle, dedim. Kalbin diğer yüzü defalarca geçirdiğim sigara bırakma nöbetlerinde zaten yeni damarlar açmış. Ana damar kurumuş, yan damarlarla besleniyormuş.. O durumdan ameliyatta farkına vardılar.. O yeni damarların adı Allah’ın bir şans daha vermesi imiş. Herkese de verilmezmiş. Öylede diler. Azımız da en az hani, en az bir paket biliyor musun?
Ama üç paketten bir pakete düştük ya büyük başarı sayıyoruz kendimizce. Tam canımız burnumuzda, darlığın zirvesinde deştin yaralarımızı. Dertleştik say. Teşekkür ederim,seni bana gönderene ve sana. Selam esse lame
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…

1 YORUM

CEVAP VER