Şükret, hamd et, devam et.

0
658

Rabbenâ vec’alnâ muslimeyni leke vemin żurriyyetinâ ummeten muslimeten leke veerinâ menâsikenâ vetub ‘aleynâ(s) inneke ente-ttevvâbu-rrahîm(u) 128 bakara
“Rabbimiz, bizi yalnız Sana teslim olmuş kullar eyle. Neslimizden de Sana teslim olan bir ümmet yarat. İbadetlerimizin yolunu bize göster, tövbelerimizi kabul et. Çünkü Sen tövbeleri çok kabul edersin ve çok merhametlisin.>18 EYLÜL 22:54

-Selam es selame azizim sana yeni zikrin verilmiş maşaallah. Bu ayeti zikir ediniyorsunuz, Allah’ın izniyle. Maşaallah barikallah… Rabbim yar ve yardımcınız olsun. İzzetini şerefini makam ve mertebeni artırsın, nuru tevhit ile şereflendirsin inşaallah. Seni seviyorum. Dualarımdasınız, dualarınızdan mahrum etmeyin bizi. Selam es selame

*Sağ ol babam her daim duamdasın, yanımdasın. Ben de seni çok seviyorum, öperim ellerinden.
…………….
*Selam es selam; Can babam, canım babam. Nur ellerinden, nur yüzlerinden öperim. Baba şimdi benim bulunduğum yer makam mıdır, hal midir, ya da her neyse çokta önemli değil, insanları hayatımdan çıkarttım desem… Sadece tebessüm ediyorum, gülümsüyorum, dinliyormuş gibi yapıyorum. Pirim bu nasıl anlatılır bilmiyorum. Ben rabbimle arkadaş oldum.. En yakın dostum, her şeyim gibi. Benim kötülüğümü asla istemeyen bir yaren gibi. Konuşuyorum onunla, her an her dakika. Cevabını seğirmelerle, ya da isteklerimin olup olmamasıyla, özellikle ‘’sabret’’ demesiyle veriyor şükürler olsun.
Mesela önüme olmadık bir yerden yemek geliyor, rabbim bunu sevdiğimi biliyor diyorum, tebessüm ediyorum, içimden şükür, teşekkür ediyorum. Getiren umurumda olmuyor, sadece tebessüm ediyorum ona, yorulduğu için. Ama bu hayatımın her anında var, her şeyde; namazda, yemekte, işyerinde… Onsuz yapamaz, ondan izin almadan, söylemeden iş yapamaz oldum. İçimden konuşuyorum. Seccadeden ayrılasım gelmiyor. Rabbim izin vermeden bir şey yapamayacağımı bildiğim, iyice idrak ettiğim için, ah vah hali kalmadı bende. İsteseydi yapardım diyorum. İş yeri çok yoğun mesela, hiç olmadık zamanlarda cumaya gitmek, namazı kaçırmamak gibi çok güzel sürprizleri oldu. Boş boş oturup keyif yaparken, son dakika bir şeyin çıkıp, namazı kaçırmam da oldu. Olduğu gibi yaşıyorum artık. Onun her an bir şende olması benim planımı bozuyor, çünkü bunu yaparım diye aklımdan geçen bir şeyin ondan izin almadan yapılamayacağını çok iyi kavradım, şükürler olsun. Tüy gibiyim. Örneği çok, ben bilmem, siz daha iyi bilirsiniz. 16. dersimdeyim, gaz verdim her şeye, çok günahım var ve ben hak etmiyorum, hiçbir şeyi. Sadece rabbimin affına, merhametine sığınıyorum. Ne okuduğum, ne kıldığım hiçbir şey umurumda değil. Bir de yazmak istemedim ama hatırlarsınız, ilk kargaşa günlerinde Zülfikarların, beni suçladıklarında, beni atar mısınız dedim size, gurubun selameti için. Ağlayarak, helalleşerek veda ettik, birbirimize. Ben o kadar emindim ki can babam sizden ve rabbimden. Bu yola baş koydum; rabbim hocamdan ayırma diye günlerce ağladım. Yemedim içmedim. Bendeki emeğinizi anlatamam. Zülfikarlardan ricam, geç olur iş işten geçer, son pişmanlık fayda etmez, son tren kalktı, koltuklar rezerve, kimsenin koltuğu paralı değil. Zamanında elif diye bir talebeniz vardı; kuşlarla, böceklerle eşyalarla konuşurdu. Kibir, celal kaptı götürdü onu da. Bu celal makama, yere adama, bakmıyor. Kendi çektiklerinizi bize yaşatmamak çabanız, anlayana. Dualarınızda yer istesem nazım geçer mi size can babam.❤️kalbim sizin, ruhumu da himmetinizle kurtarayım, bu beden yükünden. Selam es selam. Bilmeyen ne bilsin bizi, Bilenlere selam olsun…26 9 2018 22:46.Erhan.

-Bize mesaj gönderdiğiniz için teşekkürler. Mümkün olduğunca çabuk yanıt vermeye çalışıyoruz. En kısa zamanda size yanıt vereceğiz.

*Anladım pirim anladım namaz kılarken kalbime düştü sen kiminki iradenle iş yapıyorsun ben müsaade ettikçe yaparsın yapacağını diyor hak. Bana bırak her şeyi diyor anladım çok iyi anladım babam karar verme yetkisini iradeyi kaldırmam gerekiyor iyice. Ben şunu yaparım yok. Bunu yazdım nur parladı hemen şükürler olsun.

-Selam es selame Erhancan.

*As. Babam selam es selam

Yukarıdaki mesaj artık otomatik geliyor. Mesajlar beklemeye başlayınca devreye soktuk, bazı mesajlar bir iki gün geç kalıyordu.

*Sorun yok babam, ne zaman müsait olursanız, beklerim ben.

Yazdıkların o kadar ders dolu ki, üzerine uzun makale veya risale yazılabilir. Ancak biliyorsun ki gelişen arkadaş grubumuz ve zikir çekerek yardım, teşvik, isteklendirme isteyenler maşaallah çoğaldı. Birkaç sene önce bile bu günleri hayal etmek kolay değildi. Ümmet ve millet uyanıyor hamd olsun, Allah’a yönelimler ivmelenerek artıyor. Beraberinde umutlarımız da coşkun ırmaklar gibi şükür. Âdemoğlunun dünya ahiret mutluluğu senin şu anda bulunduğun mertebeyi yaşamakladır. Ancak, biliyoruz ki celal milletimizi dinsiz, dilsiz, köksüz, şuursuz hale getirmek için üzerimizde yüz yıldan fazla akıl almaz operasyonlar yaptı. Daha on küsur yıl öncesinde kuran kursları kapalı idi. Namaz kılanlar suçlanırdı. Ayıplanırdı adeta. Bin dokuzyüz atmışlı yıllarda gelen mini etek modası elli yıl sürdü bu ümmetin içinde.. Kızlarımızı, eşlerimizi, hatta analarımızı bundan koparmak kolay olmadı. Dini terk edenler adamdan sayılmıştı.

Çok mesafe katettik cancazım. Birleşmiş milletlerde üç kişiye konuşma hakkı tanıyorlar, biri bizim başkanımız. Bu ne demek bilenler bilir, ama başkanımızın yaptığı konuşmayı tarihler belki bin yıl unutulmadan dünya insanına öğretecekler.

*Pirim millet ne yapsın haklısınız da, denize düşen yılana sarılır misali, mürşit bulduk diyen sarıldı, soyuldu. Nerede sizin gibi insan. Çok şükür biz bulduk, rabbim herkese nasip etsin sır olmasa bağırarak milleti çağırmak istiyorum..

*Dünyayı hegemonyası altına almış, en büyük Nükleer güç ABD ye ve diğer vetocu beşibiyerde daimi çeteye karşı dik durup, kral çıplak diye haykıran ve gelişen Türkiye’yi parçalama veya çevreleme politikalarına karşı restinize rest, güneyimizde bir terör devletine asla izin vermeyecek, sınırlarımızda kuzey Irak’a kadar terörist bırakmayacağız diye dikleşen bir başkan, ümmetçe dualarımızdan güç alıyor. Elhamdülillah; gökler değişti de yerler o yüzden değişimin sancıları ile kıvranıp adeta dokuz doğurmaya çalışıyor.

*Şükürler olsun bu günümüze. Benim şimdi ellerim titriyor babam, size yazarken. Âlemlere mühür vuran pirim, benimle yazışıyor beni dinliyor, benim için ağlıyor. Bu ne şereftir.

Bir sinek, bir fili yerden yere vurdu, ben de gördüm tozunu, dedirtecek bir meydan okumayı, müthiş haykırışı dua erlerinin cemali zikirleri kader haline getiriyor da meleki âlemden kalbe düşen cesaret o yiğide hakkın sesini söyletiyor. Bu meydan okumada tuzu olan herkese, cennetin köşkleri, ırmakları kucak açmış, vadenin dolmasını, ecelin vuslatla kavuşmasını bekliyor demek lazım. Ne mutlu Zülfikarlara. Ne mutlu sana bana ki bu sofrada hakkımız kadar katkımız var. Asla durmak yok, yola devam, inşaallah.

*Geçen yazınızda yazdınız, ‘’aslanlar yanınızda’’ diye kardeşimin birisi yazmış, rüyasını. O kadar güçlü hissediyorum ki kendimi sayenizde, durmak yok babam. Asla durmayacak kardeşlerim de inşallah. Siz yardımınızı esirgemeyin yeter bize.

Bize düşen seferdir, zafer Allah’ındır. Sana bir kardeşinin bugün gönderdiği bir keşfini göndereyim. Bizi umutlandıran bu kerem seni de sevindirsin inşaallah. Gelecek; islam, ümmet, millet ve insanlık adına göreceli olarak daha güzel gelecek…

Diyor ki; O kardeşimiz; <Rüyanız hayırdır inşallah hocam. Sizin rüyanızı okuyunca benim rüyamla örtüştüğünü gördüm.
Rüyamda, gökyüzünde iki tane oda yan yana duruyor. Hastanelerde MR çektirilen yer gibi. Odanın delikleri var. Orada iki kişi yatıyor. Deliklerden kayarak çıkarılan iki kişinin biri Cumhurbaşkanımız… Diğeri SİZ siniz. Yatar vaziyette çıkıyorsunuz. Birden, yine yatar vaziyette birbirinize dönüyorsunuz, yataklar birleşiyor… Yanınızda… Dört kişi daha var, beyaz. Yüzleri belli değil… Bunlar. Sizi gökyüzünün tepelerine taşıyorlar… Bir anda yapıyorlar bunu. Sizin meleklerinizmiş bunlar.
Daha gördüğüm birçok şey var hocam. Mesela bir otobüsteyim. Otobüs bozulmuş. Yolcular sabırsızlanıyor. İçimden bir ben daha çıkıyor. Otobüsü eliyle kaldırıp gideceğimiz yere bırakıyor>

*Harikalar harikası çok şükür rabbime…

Hayırlı gecelerin olsun. Rabbimize emanetiz… Unutma merhameti de yaratan, rahmetim gazabımı aşmıştır, iyiliğinizi bire on, yüz, yediyiz veririm, gunahınızın karşılığını bire birle sınırlar, rahmetimle muamele ederim, buyuran rabbimize hamdolsun. Selam bütün geçmişimize, yaşayanımıza ve gelecek nesillerimize olsun. Elhamdülillahi rabbil âlemin, errahmanirrahiym, maliki yevmiddiyn. Âmin, âmin, âmin

*Babam bu beden bana çok ağır geliyor. Ruhum göğüs kafesime içeriden vuruyor, kalbim ayrı kaynıyor, zikirde nasıl kurtulucam. Bırakamadım benliğimi.

Eğitimin en zoru astronot eğitimidir, nedeni göklere açılmaktır, herkesin karı değildir. Şükret, hamd et, devam et. Selam es selame
Yanıt yaz…

CEVAP VER