Tek erkek

  0
  1141

  Tek erkek

  İyi geceler diliyorum, sizden Allah rızası için yârdim istiyorum; çok çaresiziz. Biz 6 kız kardeşiz. 1 erkek kardeşim var. Tek erkek 18 yasında. Tek diye el bebek gül bebek şımarttık. Bu yaşa geldi. Annem babam 70 yasında, 60 yasındalar. Kardeşim annemi babamı dövüyor, kesiyor kendini. Herkese saldırıyor. Bizlere de şiddet uyguluyor. Evde cep telefonu, bilgisayar, tablet, klima her şeyi sattı. Uyuşturucu kullanıyor, tedavi olmuyor. Hatta şimdi satıcılık yapıyor. Çok çaresiz, perişanız. Bunun durması için, susması için hangi dua, esma okuyalım, ne yapalım. ne olur bir şey söyleyin, yapalım. 

  Selam es selame Hatice Hanım, keşke böyle büyük belalara kolay çözümler olsa. Başınıza gelenler dini diyaneti, hakkı hukuku ve sayısız değeri rencide etmenizden kaynaklanmış bir sosyolojik, psikolojik kusurlar silsilesinin sonucudur.

  Tek erkek… Ne olacak tek erkek. Al sana tek erkek. Mesele soy sop ise soy kız evlat üzerinden yürür. Efendimizin hayatından anlayın. Soyu Fatma validemizden geliyor. Diğer kızlarından bile değil. Evladın kız ya da erkek olması değil hayırlı ve mümin olması önemlidir.

  Kardeşinizi ametem’e yatırın. Önce uyuşturucunun pençesinden kurtarın. Sonra belki başka çarelere bakılır. Bir de hepiniz el açın rabbinize tövbe ederek yalvarın. Onu siz öyle yaptınız. Yazdığınıza göre dedim. Herhangi bir nefse bu kadar taviz verilince firavunlaşır. Canileşir. Ben neymişim be abi der, işlemeyeceği suç kalmaz. Tehdittir. Tehlikelidir. Dikkatli olun. Daha ileri giderse ki sınır tanımıyor… Canınızı yaktığı ile kalmaz kendi canını da geri dönülmez şekilde yakar. Size bir yazı göndereceğim. Okuyun ve inşaAllah uygulama yaparak samimi bir şekilde Allah’a sığının. Size çözüm hatalarınızın bağışlanmasıdır da tövbe ile olur.

  ^^DERTLERİNİZ GÜNAHLARINIZDAN ÖTÜRÜDÜR. TÖVBE EDİNİZ.^^ Hz Muhammed

  Selam es selame

  CEVAP VER