Tevhit oldum hocam

0
695

Tevhit oldum hocam

Hocam öğle namazından sonra 99 tane daha şehadet zikretmeye başlayınca keşifler ardı ardına geliyor.

*Tek başına, siyah sancaklı atlı, çok uzaklaştı, arkası dönük, sonra etrafına aynı kendisine benzeyen bir ordu, siyah üzerine kahverengi kuşak sarılı, sarıklı bir ordu, at üstünde, toplandı. Ben bir çöldeyim, oturmuşum yüzüm onlara dönük, onların sırtı bana dönük, uzaktalar bir yerde savaşa hazırlanıyorlar.

*Zikir yapıyorum, beyaz ihram mı cübbe mi giydiğimi bilemedim. Başımda beyaz üzerine yeşil kuşaklı sarık. Ardından onların içinden geçerek, hepsi beyaz giyinmiş, beyaz at üzerinde, kuşakları beyaz olan sarıklar takmış bir ordu bana doğru geldi. Benim yüzüm onlara onların yüzü bana dönük. Mızraklarının ucunda, siyah sancaklı orduda bulunanların kelleleri vardı. Siyah sarık ve kahverengi kuşaklarından tanıdım.

*Beyazlar, yaklaştırılıp bir iki metre mesafede etrafıma topladılar. Bir savaşa şahit oldum sanırım hocam. Ayrıca bu zikri yaparken sol dirseğim sürekli seğirdi. Karıncalanma uyuşukluk yoktu bu defa. Savaş sırasında kulağım uzun uzun çınladı.

-Maşaallah barikallah. Meleki âlemde olup bitmiş olan o savaş senin ıslama(cemale) geçişini, meleki âlemde korunuyor olduğunu simgelese gerek. Sanki şeytan orduları ile birlikte seni geri kazanmak için savaşacaktı da şehadet getirdikçe kazandığın melekler seni o şeytani güçlerden korudular. Şehadet getirmeye devam et ki o seni koruyan melekler ordusu iyice güçlensin. Bir daha seni şeytani kuvvetler etkileyemesin. İnşaallah. Keşiflerin cemale geçişini tasdik ediyor…

*Hocam selam es selame. Akşam namazından sonra evvabini kıldım, ardından niyet edip şehadet zikrine başladım. Hocam Rabbim beni sizlere sevdiklerime bağışladı geri dönebildim.

*Hocam miracı yaşadım, tevhid oldum çok şükür. Vücudum yorgun, bitap… Zikirden sonra gücümü toplayıp size gelen keşfi yazmaya geldim şimdi.

*Zikri çekmeye başlayınca, vücudum başımdan başlayarak sağ tarafım karıncalanmaya, uyuşmaya sağ kulağımda çınlamaya başladı. 33 zikirden sonra istimdat ya resulullah istimdat ya Habibullah, istimdat ehlibeyti güzin istimdat ashabı kiram istimdat cümle ruhaniyat dedim. Karıncalanma uyuşma tüm vücuduma yayıldı.

*Zikre devam edip arada dua ettim… Zatımı, sıfatımı, hocamı her türlü şeytandan, musallattan, insi şeytandan, cinden muhafaza eyle ya rabbi diye dua ettim.

*99 u çekerken yatsı ezanı okundu, yine dua ettim ama karıncalanma kulak çınlaması beraberinde devam ediyordu, şiddetini arttırarak.

*Ya Rabbi şu okunan ezanı şerefenin hürmetine diyerek yine aynı duayı ettim, gözlerimi kapayıp… Ve melekler geldi… Kefenimi giydirdiler hocam… Ağzımı da bağladılar. Sus dediler, dilini damağına yapıştır, dediler. Yapıştırdım, sustum.

*Şehadet parmağım durdu, bedenim dondu, nefesim de kesildi. Öldüm hocam… Sonra yükseldim rabbim geldi… Kulum dedi… Ben korktum konuşmaya başladım, ama bedenimle değil, ruhumla… Nefes falan almıyordum. ’Ya Rabbi dedim beni eşime çocuğuma hocama sevdiklerime bağışla, daha yapacak çok şey var beni geri gönder, söz daha dikkatli olcam’’ dedim. <Bundan sonra atacağın adımlara daha dikkat et> dedi.<Hocanla baş başa kal> dedi, bir kaç kere… Nur göründü… Ben beyaz nur ile tevhid olmayı bekliyordum. Korkuyordum açıkçası, cemalin dışında başka nur görmeye… Mavi nur ile tevhid oldum hocam. Zor bir yaşam beni bekliyor Hz. Ali gr.a gibi, Rabbim bunu uygun gördü… Hamdolsun, çok şükür. Miraca yükseldim, kedimi yukarıdan gördüm, ardından mavi nur gördüm, peşkeşe ısrarla beyaz mı diye baktım, mavi… Ardından şükrettim, ezanın bittiğini duydum, âmin, dedim. Döndüm hocam. Rabbim canımı bağışladı çok şükür. Selam es selame.
00:34
-Selam es selame. Azizim… Maşaallah barikallah. Miracın kutlu olsun… Allah yar ve yardımcın olsun. Hüküm Allah’ındır. Tevhit anını biraz daha açabilir misin? Rabbini nasıl gördün… Rabbine ulaştığında ne oldu. Lütfen geleceğin Allah’ı arayan kullarına şefaat olmak üzere ayrıntı verebilirsen, ıslama insanlığa hizmetin olur. Amel defterin ilelebet kıyamete kadar açık kalır. Lütfen hatırası taze iken biraz daha anlat. Uzu besmele ile başla ki rabbim şeytanı vereceğin bilgiden uzak tutsun. Selam es selame

*Selam es selam hocam… Euzü billahi mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim. Allah razı olsun hocam. Hüküm Allah’ındır. Bize tevekkül etmek düşer.

*Hocam bugün verdiğiniz kelime-i şehadet çokça zikretmeye çalıştım. Namazlarımın ardından, doğru zikirde keşiflerim birden açıldı. Şeytan çok rahatsız oldu, her zikr edişimde bunu hissettim.

*Bu akşam da evvabinden sonra zikre başladım, her zikirimde sizin tavsiye ettiğiniz üzere zikre ilk adım yazınızdaki gibi niyet ederim. Euzü besmele çektim, şehadet zikrine başladım. 99 lük tesbihim ile başlarken beraber basımın sağ yanı, belimden yukarısı, sağ kolum, omuzum, göğsüm karıncalanmaya, sağ kulağım çınlamaya başladı.

*İlk 33 e geldiğimde durdum ve resulullah ’la evliyadan, ruhaniyattan, niyetimdeki gibi istimdat istedim. Yardım istedikçe karıncalanma uyuşma çınlama arttı… Sağ ve sol yanım karıncalandıkça sanki içime şeytan nüfuz etmiş, rahatsız oluyor, çıkmaya çalışıyordu. Bende bunun üzerine sanki şeytanı yakalamış gibi zikrimi arttırdım daha çok yardım istedim, Rasulullah’a yakardım. İçimden kurtulmaya çalışan bir şey vardı, ben zikir çektikçe.

*Hocam ben şunu anladım bu süreçte şeytan her zaman gelebilir bedene de yerleşebilir… Her müminde bu durum zuhur edebilir. Önemli olan doğru efalle şeytanı kovmak, boğmak, nefsi öldürmek müminin iradesine bağlı, bunun farkına vardım, doğru olanı öğrenip uygulamaya çalışıyorum. Rabbim sizden razı olsun sayenizde oluyor.

*Ardından 66 ya geldiğimde çınlama ve karıncalanma iyice arttı. Karşımda koca bir şeytan duruyordu, ben zikri daha ısrarlı yaptım, daha ısrarla yardım istedim resulullahtan, evliyadan, ruhaniyattan Rabbim hepsinden razı olsun 99 a geldiğimde yetiştiler, bedenimde karıncalanma durdu… Şeytan da kaçtı gitti. Ezan başladı.

*O sırada gelen ruhaniler bana kefen giydirdiler, çenemi de bağladılar, dilini damağına yapıştır, sus dediler. Vücudumda değildim… Hissettim yükseldiğimi… Kendimi yukarıdan, ufak namaz oturuşunda gördüm bir anlık. Sonra yükseldim daha çok. Nefesim yoktu, bedenimi hissetmiyordum. Rabbimin sesini duydum; kulum dedi, devam edecekti, korktum, susamadım, konuştum.

*Çünkü öldüğümü hissediyordum. Bir an bedenime geri dönemeyeceğimi, nefes alamayacağımı düşündüm… Korkuyla ‘’Ya Rabbi beni eşime, çocuğuma, hocama, sevdiklerime bağışla… Daha onlar için, İslam için yağacağım çok şey var, canımı bağışla, diye dua ettim. Rabbim; ‘’bundan sonra hareketlerine dikkat et, hocanla baş başa kal’’ dedi.

*Sonra mavi nur yaklaştı yüzüme doğru bir iki cm mesafede sonra nurun içine girdi yüzüm… O kadar güzeldi ki insan kalmak istiyor, dönmek istemiyor… Sonra ailem aklıma geldi… Nefesim yok, bedenim yok, öldüğümü hissettim. Nuru görünce, dediğiniz üzere ya rabbi ya rabbi dedim. Rengine ısrarla baktım, yanlış görüyorum, belki beyazdır, diye teyit ettim, mavi nur geldi yüzüm içine girdi. Sonra 20-30 cm kadar uzaklaştı, tekrar geldi. Rengi maviydi, emin oldum.

*Mavi nur görmenin bedelini daha önce yazılarınızda okumuştum, Rabbim böyle uygun görmüş dedim, çok şükür dedim. O sürede ezanın bittiğini fark ettim, âmin dedim. Hissetmeden elimi yüzüme getirmeye çalıştım, elim yüzüme değdi, hissettim, uyandım.

-Maşaallah barikallah.

*Hocam iyi midir bu durum?

-Rabbim yaşadıklarını kutlu kılsın. Kendi nefsine ailene yakın çevrene milletimize ve ümmeti Muhammed’e ve nihayeti bütün insanlığa yaşadığın bu tevhit, tecelli, keşif mübarek olsun. Hayırlı hizmetlere vesile olsun inşaallah. ‘görelim Mevla neyler neylerse güzel eyler.” sözünü biliyorsun değil mi. Herkese kaderi kolaylaştırılır buyurdu efendimiz sav. Sen de kaderini yaşayacak, yaratılış amacını gerçekleştireceksin inşaallah.

*Hocam Rabbimin baş başa kalmamız hususundaki uyarısına ne yapmamız gerektiğini siz değerlendirip bana söylersiniz, ben de dediklerinizi uygularım inşallah. Rabbim ıslama ümmeti Muhammed’e layıkıyla hizmet etmeyi nasip etsin inşallah.

Çevren ve zikirlerinin sonucunda oluşan melekler de başrolünü senin oynadığın hayat filminin figüranları olacaktır. Bu hal her yaratılan kulun halidir. Hüküm ve hâkimiyet Allah’ındır. Onun şeriki yoktur. Ne dilerse ol demek yeter. Bu ol yani künh fe yekûn hitabını kullarının dualarına yerleştirir. ”Hak kulundan intikamını kul ile alır ”cümlesinin ‘’intikam’’ kelimesi yerine bütün esmaları koyabilirsin. Hak kuluna yardımı yine kul ile yapar. Rızkı yine kul ile verir, ilmi kulu ile verir. Ve bunun gibi çoğaltabilirsin.

*Tamam, hocam ilk dersimizi tefekkür edicem.

Vakit saat gelince kader hükmünü icra eder. Allah’ın kaderi ya teshir(dostluk-güzellikle-sevgiyle-muhabbet) le veya cebre(zorlama-çaresizlikle-mecburiyetle-zulümle)ile tecelli eder. Mutlaka tecelli eder. Kaderi ancak dua ve sadaka değiştirir buyuran efendimiz, başka hadisleri ile ve ayetlerle duanın ve sadaka verebilmenin de kaderden olduğunu açıklamıştır. Özetle azizim, HÜKÜM ALLAH’INDIR. Selam es selame

*Selam es selame hocam. Rabbim sizden razı olsun.
…tarafından 01:30 itibariyle görüldü

CEVAP VER