Üzerime Şimdiden Nurlar Yağmaya Başladı

9
124

Üzerime Şimdiden Nurlar Yağmaya Başladı

*Selam es selame hocam 😢

İbadetime başlamadan önce MU’MİNÛN suresini sesli açtım, sağ devrime başlar başlamaz, sağa eğilmem başladı. İlk sola dönüşümde başladı ve kıyafet dolabına dönüktüm. Çok fazla eğilme oldu ve belimden çekilme başladı, inanılmaz bir acıyla. Sürekli Ayetel kürsi okudum. Sonrasında ya rabbi zikrettim. Hocam yardım et, Rabbim yardım et dedim.                                                                                              

Doğum sancısının milyon katı bu acı. Bu şekil 45 dakikayı bulmuştur. Daha sonrasında dayanılmaz olduğu için doğrulmak istedim ama arkaya çekiliyordum. Bunu aklım idrak etmedi. Sonra sizin sözünüz aklıma geldi, ‘’teslim ol kendini rahat bırak’’ demiştiniz. Anlık saliselik düşünebiliyorum zaten. Eğer kendimi tutmasam düşerim diye düşündüm çünkü. Sonra o sözünüzü hatırladığım da, düşersem düşerim, vardır Rabbim in bir bildiği dedim.

*Hocam kendimi serbest bıraktım. Geriye doğru iyece esnetildim. Normal insan bunu asla yapamaz. Yüzüm tamamen tavana bakıyor, bedenim ayrılacak gibiydi. Eğdirdikleri zaman koyunun can çekişmesi gibi titremeye başladım. Resmen içimdeki şeyi hissettim. Can çekişiyordu hocam 😢inledim, inledim. Ama o inleyen ben değildim.                                                                                                                     

Ya rabbi ya rabbi dedim hep, bir süre sonra diyemedim, şiddeti artmıştı o can çekişirken. Öleceğimi düşündüm, hiç bitmeyecek sandım, o anın. Ama bu can çekişen ben değildim. Bağırıyordu inliyordu. Benim ağzımdan çıkıyordu ıııııııııı şeklinde inlemesi. Son çırpınış yaşandı, çok şiddetli oldu. Sonra hızlıca düzeltildim. Elbise dolabına yüzüm yapıştırıldı, sol yanağım yapışık, ben sağa bakıyorum yani. Bitti diye düşündüm, düzelmek istedim, resmen arkamdan tutuyorlardı.                                                                      

Hemen devam etti, bacaklarıma doğru indi bu çırpınış. Titremeye devam etti. Bölüm indi aşağıya, ayaklarıma kadar vardı. Ayaklarıma varınca dizime kadar indirildim. Âmâ belim tutulduğumdan, hissetmediğim için sürünerek seccadeye döndüm. Seccadede Köpek duruşu dediğimiz duruşu aldırıldım. Bir öne bir arkaya sallanma devam etti. Sonra secdeye kapandırıldım ve çenem ümük dediğimiz yere iyice bastırıldı. Ağlayamıyorum, o derece takatim bitmiş. Bir damla çıkartabildim gözlerimden. Haykıramıyorum, sadece o an’ı yaşıyorum. Ümük derdimiz yerde can çekişmeye başladı. Kulaklarıma, boğazıma kadar yayıldı acısı. Bu sinirlendiğimiz de üzüldüğümüz de kızdığımız öfkelendiğimiz de yaşadığımız acının ta kendisi. Boğazım düğümlendi deriz ya, İŞTE O…

*Şuan dinlenmek için kalktım ve şimdiye kadar yalnızdım. Birazdan yalnız olamayacağım için devam edecek mi bilmiyorum 😢 az evvel ayakta sigara içerken dizlerim, bacaklarım titriyordu. Bende içeri geldim uzandım. Belimde bir titreme var, boğazım yanıyor. Şükür namazımı kıldım, zorda olsa. Dizlerim çok acıyor, düşerek gittim secdeye 😢                                                                                                                          

Bundan sonrasını bilmiyorum Hocam. Bir cümle yazsanız, dünyalar benim olur.                                                                            

Ne kadar daha devam eder bu süreç, ne söyleseniz değer veririm biliyorsunuz. Arındırılıyorum biliyorum. Rabbim tövbe metnini benim gibiler için göndermiş, bin şükür, çok şükür 😢                                                Tek isteğim tertemiz olmak. Selam es selame canım hocam. Hakkınızı helal edin.

Selam es selame Maşaallah, barikallah. Yaşadıklarımızı bize lütfu keremiyle yaşatan rabbimize hamdolsun. Bu yaşadıklarımızı ne bir kitapta okudum, ne bir söz olarak duydum. Bu rabbimizin izniyle sadece zülfikârlara yapılan bir işlemdir. Şu anda onlarca kardeşimiz kendi özel hallerine göre bu işleme tabi oluyor biliyorsun.

İlk olarak yaşayan minik mucizeler ve elif Hazel kardeşlerimize nasıl kerametler ard arda geliyorsa, diğer kardeşlerimizin her biri de benzer iletişime akl-ı küll’e erişeceksiniz diye düşünüyorum. Rabbimize teslimiyetimiz tamdır. Hepimiz yeterince arındığımızda nasıl bir mucizelerle karşılaşacağız şimdilik benim de bilgim hayalimin dışındadır. Sen bunları yazarken ben de rabbimin izniyle sonunda tövbemizi yeniden düzenledim. Biliyor musun; neredeyse her kelimede bir onay aldım. Son şeklini verdiğimde rabbim kuvvetli bir ihtilaçla onayladı, kabulümdür buyurdu. Şimdi rabbimin izniyle daha akıcı okunur hale gelen tövbemizi mümkünse her gece birkaç kere okumakta fayda görüyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Seni kutluyorum. Erken ameliyata alınanlardansın. Demek oluyor ki önderlerdensin inşaallah. Selam es selame

*MaşaAllah barekallah canım hocam. Ben çok cahilim, kademe kademe öğreneceğim, arınıyorum temizleniyorum. Duygularım yoktu uzun süredir. Bunun üzüntüsünü yaşıyorum. Tövbe metninde bile bir duygu yaşamadım, sizden gizleyecek değilim. Pişmanlık duymaktan başka acizlik duymaktan başka duygularım yok. Her arkadaşımı orada çok seviyorum o zaman duygularım yoğunlaşıyor. Kendi adıma birşey hissetmiyorum. İki gündür grupta okuduklarım beni duygulandırıyor. Arkadaşlarım adına sıvınıyorum. Rabbim onlardan razı olsun, Rabbim sizden ebeden razı olsun. Emeklerinizi hakkınızı ödeyemeyiz. Eğer benim şuan yaşadıklarımın bin katını yaşayarak bu duruma gelmişseniz hele, asla hakkınızı ödeyemem. Siz yazdınız mı diye baktıktan sonra tövbe duamı okuyup uyumayı düşünüyordum. Rabbimmm demek ki düzenlemenizi istedi, şimdi hemen bakacağım okumak için can atıyorum, size sarıldığımı düşünün, size sarılıp ağladığımı hissedin 😢😢😢 dualarınıza muhtacım can hocam. Sizi çok seviyorum, iyi ki varsınız. Selam es selame.

💝💝💝💝💝💝💝

-Selam es selame. Çok yoğun çalışıyorum, biliyorsun azizem. Bağışla beni, sen yazmaya devam et.

*Hocam eşim gelince çıkış yapıyorum, haberi olmadığı için. Ben henüz beratımı almadım, biliyorsunuz. Onları secdede yaşarken, ‘’Sabredersen beratını alacaksın’’ diye söylendi ama emin olamıyorum. neyin hissi bu 😞 2 gün önce rüyamda beyaz gelinlik giydiğimi görmüştüm. Selam es selame şimdi gruba gidiyorum, canımın içi hocam.

Hocam bu arada tövbeyi okuduğum günün gündüzünde elimde nur gördüm. Trende işe gidiyordum, tavana baktım acaba elektrikler mi sorunlu diye. Ama elimdeki nur yanıp sönüyordu. Seccademdeki gibi. Gruba yazmak istemedim, ablalarım beni uyardı, özellerimi yazmayacağım bundan böyle oraya.

-💞💞💞💞💞💞💞maşallah barikallah. Selam es selame

*Selam es selame hocaammmm, canım hocamm. Az önce abdest almak için zar zor kalktım, belim tutulmuş yine de dayanıyorum. Rabbime ulaşmak için değer. Abdestimi aldım, lavabonun önündeyim, öksürdüm, tükürdüm ve ÜZERİME SİMDEN NURLAR yağmaya başladı. Şok oldum. Etrafıma baktım her yerime, gelinlere atılan simler gibi, nur yağdı. SubhanAllah dedim ve gözyaşlarım aktıııı. Siz ne diyorsunuz hep, Rabbimizin keremine son yoktur 😭 SubhanAllah MaşaAllah barikAllah canım hocam. Hakkınızı helal edin selam es selame

-💝💝💝💝💝💝💝

*Halen şaşkınım o kadar parlaktılar ki 😭

17:21

*Rüyamda sen bir bahçeli gibi restoranda çalışıyordun. Taş fırın gibi olan fırının içinden bir şeyler pişiriyordun, hamur işi gibiydi. Bir tane bayan müşterinde vardı. Biz konuşmaya başladık, sen bana;(hani bi kere sınanınkinin yanında bi tane Türk kadın vardı ya diyorsun biz buradaydık onamanda),  Benimde gözümde canlanır gibi o anı gördüm yanında Türk bir kadının olduğu anı. Hani hatırlamak için bideyi düşününce hayal edersin ya, görüntü olarak gördüm ben rüyamda o hayalleri. Bulunduğumuz restorandın bahçe gibi, teras gibi olan kısmında masada Sinan, bir kadın (kadın ince yapılı kahverengi saclıydı)bir erkek daha vardı sanırım ama onu görmedim, kafaya konuşuyorlardı. Sen diyorsun Sinan sanata;(bu aralar rüyamda beni aldatıyorsun Erkan la aldatırken gördüm)demiş, dedin. Sen bunu söyleyince onun bana rüyasını söylediği zamanı gördüm. Bir arabanın bagajından poşetlerle bireyler alıyorduk sınanla oda bu cümleyi kuruyordu bana. Sonra sen üstü kapalı birşey dedin. Orası öyle değilmiş der gibi. Bende anladım mm anladım dedim. Başka biri diye tanıştırdığı kadın sevgilisiymiş. Sonra sende hah

 Böyle ol. İdrâkın açılsın dedin. Sonra bildiğini söyleyiverdin. Bir hafta sürmüş zaten ilişkileri, sonra yenisini bulmuş. Bu devir böyle kızım dedin. Ne düşünüyor dedin. Bende önceleri onun için dua ederdim. Sonra hayırlıysa hayatımda kalsın diyordum. Şimdi ise direkt beni bu adamdan kurtar hayatımdan çıksın diye dua ediyorum dedim. İçim acımıştı. Sende olması gereken bu gibi birşey dedin. Sonra yanımıza müşteri olarak bir kadın geldi. Tesettürlü gözlüklü, orta yaslı bi kadındı. Beni de tanıyor gibiydi sen anlatmışsın sanırım. Oda merhaba gülüm falan dedi. Birşeyler daha dedi hatırlamıyor. Gidecek gibiyken seni görüp canım sen ne kadar zayıflamışsın, süper olmuş gibi şeyler söyledi. Sende cevap verdin. Sonra sen dedin ben Almanya’ya gidicem, artık orda yaşayacağım. İşin olursa tubaya gel gibi beni işaret ettin. Sanki ben senin yerine çalışacakmışım orda gibi. Ben haberi ilk defa o anda duyduğum için üzülmüştüm. Bu arada sen fırından sürekli bireyler çıkarıyordun, tepsilerle. Üzerinde mutfak önlüğü vardı.

(Hocam bu son yazdığım bölüm, zikir verdiğim eltimin rüyası)  bu gece görmüş.

Selam es selame

Konuşma Sonu

9 YORUMLAR

 1. Selamınaleyküm, yatsı namazını kuldım tesbih çektim ve sonrasında duaya başladım ve sizin yukarıda anlattıklarınız = (Sonra secdeye kapandırıldım ve çenem ümük dediğimiz yere iyice bastırıldı. Ağlayamıyorum, o derece takatim bitmiş. Bir damla çıkartabildim gözlerimden. Haykıramıyorum, sadece o an’ı yaşıyorum. Ümük derdimiz yerde can çekişmeye başladı). yaşadım. bu nedir ne oluyor ne yapmam gerekiyor birde zikirden bahsediyorsunuz ama hangi zikirler olduğunu yazmamışsınız, saygılarımla Mustafa YİĞİT

  • selam es selame …zikirler konusunda ilgili yazılarımızı okumalısın.ZİKRE İLK ADIM..
   Belli bir süre cemali zikirleri çekerek dereceleri yükselen müminlere meleki alemden yardımlar ulaşır..kişinin iradesi rabbimizin iradesine geçer..ileri safhalardan bahsedilmektedir.bu konuda iştiyak sahibi iseniz okumaya devam ediniz lütfen.selam es selame

 2. selamınaleyküm, ben namazlarımı aksatmamaya çalışan ama günah işlemektende kurtulamayan aciz bir kulum. ilgili yazılarınız hangileri nereden başlamalıyım ve nasıl başlamalıyım bu hususta yardımınızı rica ediyorum. ayrıca üzerimde büyü var ve bu büyüyü hocalar tespit etmekte fakat yazdıkları muska en fazla 9 ay etkisini göstermekte sonra herşey yine aynı. ben direnebildiğim kadar direniyorum namazlarımıda günah işlemeye devam etsemde aksatmıyorum elbet namazlarım önüne geçecektir diyorum Allah’a dua ediyorum beni dosdoğru yola ilet ve birdaha eğriltme diye rabbim duama karşılık veriyorki daha beter olmuyorum fakat eksik birşeyler var ve bu eksikliklerimi de zikire bağlıyorum. ama nereden başlamalıyım nasıl yapmalıyım bilemiyorum. bu hususta desteğinizi ve yardımınızı talep ediyorum, selamınaleyküm.

 3. çok yardımcı oldunuz sağolun varolun ama keşke bayan olsaydım demekten de kendimi alamıyorum. belki o zaman uzun uzun yazardınız diğerlerine yol gösterdiğiniz gibi. size de selam es selame haci ali bayram bey

  • ne alaka Mustafa can..çok büyük bir laf ettin farkındamısın..allah yar ve yardımcın olsun.sen kaç yaşındasın..ben 72 yaşımdayım.selam es selame

 4. Allah size sağlık sıhhat afiyet versin. hayatınızın geri kalanında ilminizi insanlara yaymaya devam etmenizi temenni eder hayırlı günler dilerim ben 39 yaşındayım böyle yazıp çiziyorsunuz diğer hocalarda aynı şekilde şu şöyle bu böyle ama bi bakıyorum sonuç yok niye elini taşın altına koymak istemiyor sevgili hocalarımız sadece psikologlar gibi anlat bakayım çocuğum şöyle böyle hocam hımmm tamam dur bi bakalım şu var bu var şöyle böyle al buda reçeten hadi başın gözün Allah’a emanet. evet Allah’a emanet tabiki ama neden kimse kimseye yardımcı olmaya çalışmıyor. en başta meramımı anlattım tavsiyelerde bulunursunuz belki diye fakat birde baktımki zikirlere bak dediniz olayın derinine girmek istemediniz halbuki bir insan meramını anlatıyorsa yalvarmasımı gerekir siz düşeni gördüğünüzde kalk mı dersiniz koluna girip hadi bi gayret kalkabilirsin deyip destekmi çıkarsınız. Hoca sizi tanımıyorum bu yaşta halen böyle uğraşıyorsanız mutlaka insanlara yardımcı olmak içindir sadece can sıkıntısından burada değilsinizdir. yargısız infaz yaptım belki evet bu da benim ayıbım, birkaç kelam ettik hak doğdu üzerimizde benden yana hakkım size elbetteki helaldir. Allah’a emanet olun.

  • mustafa can…günde en az elli ila yüz kişiye cevap veriyorum..senin sorduğun sorular senden önce bize soruldu ve cevapladık.yazılarımızı okudukça her sorunun daha önce sorulduğunu ve cevaplandığını göreceksiniz.günlük on beş saat bu makine başında sorularınız cevaplamaya hemen hemen herkese göre zikir vermeye çalışıyoruz.sonra da her zikir verdiğimiz kişiyi birebir takip ediyoruz.takdir edersiniz ki bizim de bir dayanma gücümüz var.Ve her gün aciliyet gerektiren durumlar var.Zikir ilk adım yazımızı okusanız,şartlarımızı görseniz ve ben de bu şartlara uyarım deseniz ve bize nereden başlamalıyım deseniz rehberlik ettiğimizi görürdünüz.Bir danışmandan randevu isteseniz bir program koyar önünüze değil mi.daha fazla yazmaya vaktim yok.başkaları sırada beklerken gündeme girdiniz ..onların haklarını da gözetmeliyim değil mi
   bir hatırlatma..ben din eğitimi almış bir görevli değilim. ben mesleğinden haz alan bir emekli öğretmenim..selam es selame

  • Selam es selame mustafa kardeşim.bende sizin gibi Rabbim tarafından siteyi bulup zikre ilk adım yazısını okuyup başlayanlardanım.keşke bayan olsaydım demişsiniz ya,bir gün hiç kimseniz olmadığını düşünüp yastığa sarılıp bir duvarın yanına yatıp duvara karşı ağladığınız oldumu ?Bunu yazarken bıle duygulanıyorum,unutamam ki…Sonra Allah tarafından hacı Ali Bayram Hocamızı bulup ona mesaj atmamı isteyen ,ÜZÜLME BABAN YANINDA diye hemen yanıt veren,yaklaşık 7-8 aydır bana baba olmuş rehber olmuş can yoldaşı sırdaşı olmuş birisini vermiş güzel Rabbim.Aylardır ne yaşamışsam sabahlara kadar benımle göz yaşı dökmüş…hiç duvara karşı bakıp ağladınmı mustafa kardeşim ? Allahım bana yardım et diyip,duvara bakıp ılık ılık gözyaşlarını akıttınmı ? Ben senin için Rabbime hamd ediyorum şükür ediyorum ki bu sayfaya yönelmişsin çok şükür.Rabbim sana da burada yaşanan güzellıkleri yaşamayı nasip etsin.Rabbimizin kudretine son yoktur O herşeye kadirdir.kıymetini bilir ve başlarsın inşallah.Rabbim yardımcımız olsun bizi onun yolundan ayırmasın.selam es selame

CEVAP VER