Vahiy, ilham, işaret dili (Esas Kâbe insanın kalbidir)

  0
  1617

  Vahiy, ilham, işaret dili  

  (Esas Kâbe insanın kalbidir)

  -İyi günler hocam. Seğirmenin bir ilim olduğunu ilk sizin yazılarınızdan öğrendim. Bende de bir aydan beri aşırı derece seğirmeler başladı. Ben yıllardan beri namazını kılmaya gayret eden ve sohbetlere gitmeye çalışan biriyim. Sizin ”yitik bilgiler” isimli konularınızı okudum. Soldan sağa, sağdan sola devir olayı nedir, anlamadım hocam kısaca açıklar mısınız? Bir de sol ayak topuğunun sağ yan tarafı iç taraftaki yuvarlak ayak(şemik kemiği) kemiğinin alt tarafı 1 haftadan beri seğiriyor yazılarınıza baktım anlamını göremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Allah razı olsun. Selam es selame. Yemeni.

  -Size de hayırlı günler aylar ve yıllar olsun Muhterem… Seğirmeler hakikatten (sıfatullah’tan) haber almanın yollarından sadece birisidir. İhtilaçlar  veya İlmi ebedan da denir. Zamanımızda neredeyse kaybolmuş bir ilimdir. O nedenle ’’yitik bilgiler’’ adını uygun görmüştük.

         Allah Teâlâ (yarattığı cümle) kulları ile düzenli haberleşir. Habir sıfatının bir icabıdır. Tezahürüdür. Kul bir iş işlemeye niyet ettiği andan itibaren, yapmaya karar verdiği işinin hak rızasına uygun düşüp düşmediği kendisine bildirilir. Kişi Rabbine yakınlığı derecesinde bunu bilir. Ya kalpte huzursuzluk oluşur yahut ihtilaçtan haber alır veya rüya yoluyla bildirilir. Hatta dikkatli davrananları kuşdiliyle, rüzgâr sesiyle, karınca hareketiyle durum kula sezdirilir. Ayrıca önceden işlenmiş işlerin veya duaların tecelli etmesi halinde, hayır veya şer her tecelli melekût âlemindeyken, yani beşeriyete intikal etmeden, ”muallak kaderde ” asılıyken, yani askıda bekletilirken kişiye bildirilir. Ki olumsuz davranışlarına, günahlarına bedel tövbeler edip ödeşecek işler yapsın, hayır dualar etsin, o fena tecelliyi önlesin.

  Bu ihtilaçname dediğimiz ilim ilm-i ledün veya ilmullah denilen ilmin haberleşme dalıdır. Ama haberleşmenin de bir bölümüdür… Çünkü Allah Teâlâ mesajlarını yalnız seyrime ile değil, enva-i çeşit yollarla verir. Nur görme, atıftan ses duyma, haberci rüyalar ve doğrudan melek Cebrail’den haber alma şeklinde (vahiy, ilham, işaret dili) haberleşme araçlarından herhangi birini kullanır. Bu arada elbette zahiri haber alma vasıtaları da herkes için geçerlidir… Diğerleri kişiye özel olurken zahiri olanların çoğu umuma açık haberlerdir.

  Bu ilimler bir bilenden tahsil edilir. Eğer Allah’ın el âlim ve el habir isimlerini talim ederseniz bu haber kanalları sizde de inkişaf eder. Hemen her oluşum size bir vasıta ile ulaşır. İlmullah’ın bir bölümüdür… İlmi esmaullah, ilmi efalullah, ilmi evkatullah, ilmi habirullah, ilmi sıfatullah, ilmi zatullah bunlardan temel sayılanlarıdır… Size tavsiyem yitik bilgileri (ihtilaçname-ilm-i ebedan-seğirmeler) özelinize almak suretiyle tecrübe etmenizdir.

  Sağdan devir konusu ise okuduğunuz yazıda yeterince açık yazılmıştır, yeniden okuyunuz. Sağdan devir ile korunmak efalullah ’tan bir nebzedir… Kâbe’yi tavafın kişiye özel ve gerçek uygulamasıdır… Kâbe insanda kalbi temsil eder. Esas Kâbe insanın kalbidir. Günde bir kere sağ devri yapan kişi günlük Kâbe’yi tavaf sevabı alır. Bir akşam bir sabah olmak üzere iki kere sağ devri yapan kişi kendisini ve evlad-ı ayalini her türlü kazadan beladan nefsin taşkınlıklarından korumuş olur. Süfli olan her şeyi baskılarken ulvi olan güçlere meydanı açık tutar. Bu suretle Allah’ın celal güçlerini kontrol altına alır. Yani nefsi terbiyenin, şeytani güçleri baskılamanın bir yoludur.

  Selam es selame

  CEVAP VER