Yanlış zikir, Yanlış sonuç

0
1986

Yanlış zikir, Yanlış sonuç

human46-1Selamun Aleyküm hocam,
Uzun zamandır sizi takip ediyor ve yazılarınızı takip ediyorum hocam, öncelikle Allah sizin gibileri başımızdan eksik etmesin, karanlıkta kalmışlara ışık oluyorsunuz, farkındayız.

Hocam öncelikle manevi bir rehberim(ustam) var, ona biat ettim, hal ehli bir zat. Ondan İllallah, Suphanallah, Elhamdülillah dersleri alıyorum. Fırsat buldukça çek diyor, bende fırsat buldukça çekiyorum.
Ustamın verdiği dersleri irade zayıflığından arada bir yapıyorum. Başladığım bir şeyi sürekli sürdürememe sorunum var. Bu hayatımda dahi böyle, spor yapmam lazım mesela 1–2 hafta yapıyorum, sonra bırakıyorum. Sürdüremiyorum… Ama biliyorum, yapmam lazım. Ya da zikir çekmem lazım biliyorum ama uygulamaya gelince sürekli değil de aklıma geldikçe yapıyorum.
Ustamın söylediği bu zikirlerin yanına(İllallah, Suphanallah, Elhamdülillah) sizin önerdiğiniz arınma duası ile sağ devrini de eklesem olur mu? Cinni etkiler altında mıyım ki bir işe başlayamıyor, sebat edemiyorum. Özellikle manevi konularda.
İrade zayıflığı var galiba. Ahmet Hulusi’nin dua ve zikir kitabında irade için Mürid zikri öneriyor.
Biraz celal tarafım fazla gibi geliyor yani olaylara biraz negatif bakabiliyorum ve ani sinirlenebiliyorum.
Ustamın dediği zikirleri çekiyorum ama yol alamıyorum ya da alıyorum, farkında değilim.
Tecelliyat herkeste farklı olduğundan ustamın bildikleriyle sizin bildikleriniz farklı olabilir düşüncesi ile  size de sormak istedim hocam, hata ettiysem affola.

faviconSelam es selame, Sevgili Barış; sayfamıza hoş geldin…
Maksadını ve içinde bulunduğun hali çok güzel izah etmişsin, kutlarım. Herkes bunu beceremeyebiliyor. İltifatların için de teşekkür ederim. Sizlerden bu cümleleri duymak için yetmiş yaşımıza rağmen saatlerce makine başında kalıyor, inşaallah arayanlara tecrübelerimizi, bize hocalarımızın öğrettiklerini, kendi özel kazanımlarımızı aktarmaya çalışıyoruz. Maksadımız Allah rızasıdır… Kurtuluşa erenlerin dualarını almaktır.

Kuranı kerimde bir ayette rabbimiz buyuruyor; ” Ey iman edenler, yeniden iman ediniz
Birkaç yüzyıldır İslam âlemine yapılan aşırı saldırlar sonucunda, sayısız kayıplarımızla birlikte, neredeyse imanımızı da kaybettik.
İslamı, ibadet yollarını( sanırım milletçe, ümmetçe )dua etmeyi yeniden öğrenmemiz gerekiyor. Yukarıdaki ayet mealinde belirtildiği, emredildiği gibi yeniden iman etmemiz gerekiyor. İçimizde elhamdülillah islamı öğrenmek için çok heves edenler var.
Dünya hızla değişiyor, kâfirin feneri usul usul sönerken müminlerin yıldızları parlamaya başladı. Henüz kâfirin sultasından, vesayetinden kurtulmuş değiliz ancak; elhamdülillah nihayetinde uyanmaya başladık, dost kim düşman kim seçilecek kadar aydınlandık.”Küfür tek millettir.” bildik.
İsevileri ve Musevileri veli tayin etmemek gerektiğini, dinimizden vazgeçmedikçe bizden razı olmayacaklarını usul usul öğrendik, öğreniyoruz.
Ancak özellikle zikir konusunda rehberlik edecek yeterli ehil maalesef yok. Tarikatlar bile kuranı kerimin anlatmak istediği zikir seklinden uzak olduklarını görüyor üzülüyoruz. Milyonlarca salihin başına gelen senin de başında. Sana verilen zikirler de seni beklediğin sonuca ulaştırmamış. Aslında o tür çaba ile ulaştırmaması da hikmetullahın kesin sonucudur. Zikir konusunu, yol ve yöntemlerini en özlü, kısa şekilde açıkladığımız bir yazımız var. Size o yazının linkini gönderiyorum. inşaallah dikkatle okuyunuz. Ve bize yeniden dönünüz. Bu arada kendinizden kısa öz geçmiş veya SV nitelikli bir tanıtım yazınız.
Rabbim yar ve yardımcınız olsun… Selam es selame

http://www.hacialibayram.com/makaleler/zikir-ve-adabi-sag-devri.html
ZİKİR ve ADABI- sağ devri

CEVAP VER