‘’bu yaşadıklarını hocana yazabilirsin’’

8
1720

‘’bu yaşadıklarını hocana yazabilirsin’’

Hocam selam es selame. Hamdolsun, sonsuz kere şükürler olsun hocam. İşimizin yoğunluğu sebebiyle öğle namazını geciktirdim, şimdi killiyorum. Öğlenin sünnetini kılarken şimdi, kıraat sırasında, başımın arkasında Rabbimin kocaman, azametli elini hissettim, korktum, yine vuracak diye. Cemalullah okşadı başımı, çok büyük, bedenimden de büyük bir el, başımdan sonra arkamda, sırtımda durdu. Destek olur gibi. Bekledim. Sonra bedenimden de içeri girdi, yukarıdan aşağıya kadar içinden geçti. O sırada ‘’bu yaşadıklarını hocana yazabilirsin’’ dedi. ‘’Fakat hocana söyle, bu ikiniz arasında kalsın, Hocan iyi birisi’’ dedi. ’Gücünün yettiği kadar sana öğretsin’’ dedi. Allah razı olsun hocam sizden, beraber hasrederiz inşallah. Rabbim desteğinizi esirgemedi benden. İnşallah önce Rabbimi sonra sizi mahcup etmicem.

Hocam öğlenin farzını kıldım şimdi. Karşımda cemalullah, kocaman gözleri dolaştı, baktı. Ben bakamadım. Çok heyecanlandım. Dilim tutulacak gibi oldu. Süreyi okurken kıraat da nutkum tutuldu. Sonra kayboldu. Devam ettim. ‘’Hocan gücünün yettiği kadar öğretsin, ama bazı şeyler için erken’’ dedi. ‘’bunu ona söyle’’ dedi.

Hocam son sünneti kılarken ‘’dört rekât kıl’’ dedi. Kıratta bir el içimden geçti, sağ eldi. Secdede sağ el açık belirdi. Elin ayasının ortasında bir göz vardı, bana bakan.

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Elhamdülillahi rabbil âlemim. Şükürler olsun Allah’ım… Mevlam şükürler olsun… Âlemlerin rabbi Allah’ım! Hamd sanadır, şükür sanadır. Bu fakirini ve izninle, kader kısmetinle eğitmeye çalıştığım öğrencilerimi bir saniye bile nefislerimizle baş başa bırakma, sevdiğini bizlere sevdir. Sevmediklerini bize de sevdirme. Bizi rızandan, divanından ayırma. Türk Milletimize ve ümmeti Muhammed’e hizmetle şereflendir. Misyonumuzu tamamlamadan sağlığımıza, ömrümüze zarar ziyan getirme. Gazabından rahmetine, bereketine, rızana sığınırız. Cennet cemalin maksudumuzdur. Bizi her yönden nurunla ihata ederek, içimizi dışımızı nurlandırarak destekle. Gelmiş geçmiş bütün Mürsellere, nebilere, velilere, şehitlere, âlimlere, abidelere, mümin ve müslimlere, anne babalarımıza, geçmiş atalarımıza, Özellikle muhammed Mustafa sav. Atamıza ve aile efradı ile arkadaşlarına, takipçilerine, sevenlerine, bir kere bile olsa ona selam gönderenlere, selam olsun, selam olsun selam olsun. Rahmetin, bereketin, aynı zamanda yaşayanlara ve gelecekte yaşatacaklarına olsun. Selam on sekiz bin âlem üzerine olsun ki cümlesi senin kullarındır. Her kim kime selam verirse aslında sana selam vermiş olur. Herkim kime teşekkür ederse aslında sana şükretmiş olur. Arş-ı Alaya selam olsun Allah’ım. Celal sensin, cemal sensin, kemal sensin, rahman sensin, rahiym sensin. Her şey senden sana bir nurdan aynadır, aşktır. Maşuk sensin Allah’ım. Bilip bilmediğim bütün güzellikleri senden dilerim, bilip bilmediğim bütün kötülüklerden, razı olmayacağın her şeyden, zatı âlâna sığınırım.  Arşın, kürsünün meleklerine selam olsun. Zatına selam olsun, Rabbim. Bu garibin zatından razıdır. Sen de bu fakirinden razı ol ya Rab! Âmin, âmin. amin. İzni kereminle, hizmet olur inancıyla, insanların nasiplilerine ışık olur umuduyla, bu keşifi de yayınlıyorum. Bundan böylesi t…kulun ile bu fakirin arasında kalacaktır, izninle. Bizi irşadının devam edeceğinden elhamdülillah hiç şüphemiz yoktur. Teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim Allah’ım. Âmin

Hacı Ali Bayram gönderdi

-Hocam sizden birse istesem kusur etmiş olur muyum?

-Tamam, Aziz’im, artık birbirimize emanetiz. Elimden geldiğince sana ilim aktaracağız. Sakladıklarımızı sana kademe kademe açacağız. Kime bırakacağız biz bunları rabbim dediğimiz emanetlere ulaşacaksın inşaallah. Elbette bazı şeyler için vakit erkendir. Kademe kademe gideceğiz. Seninle birlikte rabbimiz bu fakirini de eğitmeye devam etti, edecek. Gözlerinden öpüyorum. Seni en emin Rabbimize emanet ediyorum. İçimi dışımı nurlandıran seninle beni sevindiren rabbimize hamdolsun. Ne kadar kulluk etsek bir şey yapmış olmayız, keremi karşısında.  Biz kuluz o şahtır. Elbet kadiri mutlak, muhtar padişah, Allah’tır. Selam âlemlerin rabbi olan Allah’ımıza ve cümle sıfatına olsun. Âmin. Âmin. Âmin. Hacı Ali Bayram gönderdi.

-Ben bilinen bir kurumda çalışıyorum A…da çok kişi de tanır. O yüzden insanlar yazıları paylaşıyor. Sonra bana gelebilirler, ismimi t… yâda sizin istediğiniz bir şekilde yazsak olur mu? Yine takdir sizindir. Diğer yazılardaki isimleri de o şekilde yapsak makbule geçer hocam.

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Artık bundan böyle paylaşmıyoruz. Bu son paylaşım olacak. İkimizde saklı kalacak yaşadıklarımız. Bu son paylaşım olacak. Çok kişinin kalbine nur etkisi yaparak islamın(Allah’ın) sevdirilmesi, şeytanın tuzaklarının dağıtılması dileği ile son kez paylaşacağız. Yazılara girip t…ye çevireyim. İnşaallah.

Hacı Ali Bayram gönderdi

-Allah razı olsun hocam gönlüm ferahladı, ellerinizden öperim. Ben duama devam edeyim. Hocam kevseri çekerken celalullah kızdı yine ‘’İkinizin de dünyayı başına yıkarım’’ dedi. ‘’Ne zannediyorsunuz kendinizi’’ dedi. Sonra ‘’tamam bu son olsun’’ dedi. Yayınlamanıza izin çıktı hocam, inşallah.

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Teşekkür ederim rabbimiz. Niyetimiz zatına malum olan rabbimiz! Şükür sanadır, hamd sanadır… Rızandan başka maksudumuz olamaz. Yarattıklarına zatının merhametini ilandan başka ne olabilir sözümüz, fiilimiz. Elhamdülillahi rabbil âlemin ey merhameti de yaratan rabbimiz. Kullarına merhamet etmeni dileriz. Yarattığın ve yaratacağın mahlûkat sayısınca, henüz bildirmediğin esmâların ve bildirip de unutulan isimlerin hürmetine, şu anda yaşayan, geçmişte yaşamış kitapları kapanmamış cümle kullarına ve henüz yaratmadıklarına hidayetini, merhametini af ve mağfiretini dileriz.                                     

Bütün âlemlerine selam olsun, bütün âlemlerin nurunla rahmetinle şereflensin, vaat ettiğin gibi nurun tamamlansın istiyoruz, kabul buyur dualarımızı, kulluğumuzu,kullarına verdiğimiz hizmetlerimizi. Haddi aşan bir harf bile varsa sözlerimizde bağışlamanı dileriz. Senden başka sığınılacak yoktur. Senden sana sığınırız ey rahimi de yaratan Rabbim! Rahmet et cümle mahlûkatına. Senin rahmetin gazabını aşmıştır. Sen akılları aşan kibriyasın, ölçüye tariflere sığmaz izzetlerin sahibisin. Seni yeterince tespih edemeyen biz aciz kullarını bağışla. İstemeyi bilemediğimiz güzelliklerini bu çağın sahipleri üzerine ve üzerimize yağdır… Celalından yeterince nasiplendik cemaline hasretiz, rabbim. Âmin. Âmin. Âmin. Esselamu aleyküm… Ve rahmetullahi ve berakatuhü ya rahmanirrahiym. Âmin T…tarafından 16:59 itibariyle görüldü 22.Mart.2018 Hacı Ali Bayram gönderdi.

8 YORUMLAR

 1. Selam aleyküm hocam Allah 1 dir imanımız budur eşi benzeri yoktur sonradan yaratılanlara benzemez ama burda bunu yazan şahıs rabimin eli enseme vurma vs diyor Allah ın eli kudret anlamında degilmi vede celal tuzagı ne oluyor bu aciz avam aklı ikna edecek bir cevap yazabilirmisiniz kandilininiz kutlar ellerinizden öperim es seleme

  • herşey keşfi yaşayana nasıl hisstirildi ise öylece bir harf bile değiştirmeden yayınlanıyor..sen keşfe mi sefsefecilere mi inanırsın bilemeyiz.Allah ademi kendi suretinde yarattı..selam es selame

 2. Aleykum selam esseleme hocam o hadisi şerifi duydum ama Allah alimdir insanda okuyunca alim olur amma sümme haşa Allah gibi bilmez Allah yoktan yaratır ama insan vardan Allahın yardımıyla yaratır yani icad eder yada var olanı keşfeder diyelim kendi suretinde yarratıdan çıkardıgım anlam bu. Kur-anın mealindede okumuştum aklımda kalan yanlış hatirlıyorsam Allahım affetsin cenabı Allah iblisie 2 elimle yarrattıgıma seni secde etmekten alıkoyan nedir dedigi yerde el geçiyor ama onuda mana kudret anlamında anlıyorum en dogrusunu Allah bilir en dogrusuna beni de muaffık kılar inşAllah dediginiz gibi olursa eli olanın eli yer kaplar yer kaplayanda Allah olamaz çünkü Allah celle celelühü mekana sıgmazki

  • o batındır..o zahirdir..vacibel vucuttur ve dahasi..selam es selame
   efendimiz buyurdu;rabbimi genç bir delikanlı olarak gördüm.
   cebraile sordu efendimiz.ya kardeşim sen bu haberleri nereden alıp getirirsin.kimdem alırsın..ben bir yeşil perdenin ardından alırım buyurdu.hiç perdeyi açıp bakmak alına gelmedi mi.bana yasak ya resulullah dedi..ben izin veriyorum,bir daha ki seferde bakabilirsin..o seferin dönüşünde cebrail hayretteydi..ya resulullah alan sensin veren sensin buyurdu ve şaşkın beyhud kaldı bir süre.rahmet erişinceye kadar…

 3. Aleyküm selam es seleme hocam bu işin manasını Allah ve peygmber efendimiz aleyhisselatu vesseleleme bırakıyorum cebrail aleyselamın şaşırdıgı yerde benim günahkar kirlenmiş yada olmayan aklım nasıl anlasın vaktinizi israf ettim hakınızı helal edin ellerinizden öperim saygılar

CEVAP VER