Zikir tenhada,ferden edeb ile yapılır

0
615
Zikir tenhada,ferden edeb ile yapılır
5 (100%) 3 vote[s]

Toplu zikir ancak namazdır. Şeriattan başka birleşilecek bir başka yol tarik yoktur. Tek yol İslamdır ve sıratı mustakimdir. Asırlar içinde toplu zikir camilerde yapılagelmiştir.Özel yerlerde ancak ders yapılır,zikir tenha mahalde ferdi yapılmalıdır.Toplu zikire riya karışır..

*Hocam… Bayadır sormakla sormamak arasındaydım ama son paylaştığınız yazılarınızda bu konu geçince ve saatte şu an Jüpiter olunca (İstanbul) sormak istedim:)

Tabii ki her şey Allah-u Teâlâ’dan ama olur da yarın bir gün bir vesileyle sizinle iletişim koparsa, dünya hâli, Facebook batar, siteniz çöker, yazılarınız silinir, depoladıklarınız çıkamaz olur Allah-u Teâlâ esirgesin, bu durumlar için yapacak bir sisteminiz ya da el verdiğiniz biri ya da birileri, “-Yayınlar sana emanet!” dediğiniz kimseler, elinizin altındaki kaynakları ulaştırdığınız ya da ulaştıracağınız tanıdıklarınız var mı?

Bu kadar değerli cümleler -ki bu bile belki gelebilecek onca cümlenin zerresi kadardır- iki site kapandı diye kaybolmamalı. Tabii ki her şey Allah-u Teâlâ’dan, tabii ki her şeyde vardır bir hayr, hikmet; lâkin sormak gelmiş oldu içimden…

PRŞ 01:56

-Hemen her yazımızı yazıcıdan çıkar ve dosyalar halinde kitaplığına koy. Yahut kitap yapacak bir destekleyici bul, ona bastıralım Sametcan. Sitenin giderlerini karşılamak bütçemize dokunuyor, çocuklarımın rızkını kısıtlıyor. Bizden bu kadar. Emekli maaşı ile geçiniyoruz. Selam es selame

PRŞ 09:05

*Haklısınız hocam, zaten arada bir kaydediyorum yazılanları ve müsait bir zamanda tüm siteyi indirmeyi düşünüyorum inşaallah ama benim merakım biraz da yayınlanmayan, düzenlenmeyen binlerce sayfa:) Kısa zamanda çok farklı bakış açıları, ilim, pozitif bakış açıları, davranışları gibi şeyler öğrenmişken, o binlerin içinde daha neler vardır, heyecanlanıyorum.

Afiyetiniz iki cihanda daim olsun hocam, yine kafama takılan bir takım suallerle rahatsız etmekteyim sizi, affedin lütfen. “Zikri sağ el ile çekmek” sorumun konusu. Aslında biraz girift olduğu için sizden cevap ala ala gitmek isterim hem sizi yormamak hem de cevabı sindire sindire öğrenebilmek açısından. O yüzden ilk danışmak istediğim konu şudur ki; Bazı ihtilaçlarda “-Sağ işaret parmağını depreştirerek oku…” gibi ince işaretler veriyorsunuz. Bunun, yanlış hatırlamıyorsam kudret kalemi olduğunu da söylemiştiniz. Buna bağlı olarak zikri de sağ elimizle çekmemiz gerektiğini öğrettiniz. Peki, okurken sağ işaret parmağımızı depreştirdiğimizde, aslında irademizle onu depreştirmiş, ihtilaç ettirmiş mi oluyoruz? Yani “Sağ El İşaret Parmağı” için yazan ihtilaç yorumunun, “depreştirmek için de geçerli” olduğunu mu anlamak gerekir? Hicri yılınız mübarek olsun:)

SAL 19:33

-İradenle, geleceğin senaryosunu yazıyorsun demektir. Selam es selame

SAL 23:29

*Teşekkür ederim. Buna bağlı diğer sorum şudur ki; aslında biraz da ilham oldu elhamdülillah. İki elimizi yumruk haline getirdiğimizde, olumlu ihtilaçlara göre parmaklarımızı açmaya başlarsak: Baş Parmak olarak; Solu, İşaret parmağı olarak; Sağı, Orta parmak olarak; Solu, Yüzük parmağı olarak; Sağı açmış bulunuyoruz… İlahî bir sıralamayla… Sorum; diyelim ki 100 adet; “Yâ Latifun Yâ Latif. Bi lutfikel hafiyyü bil kudretilletiy isteveytü biha alel arş.” çekmeye karar verdik. Bu bahsettiğim parmaklarla çeksek bu hikmette yasak mıdır? Sol el devreye girdiği için, yoksa güzel ihtilaçla depreştirmeler olduğu için uygun mudur? Herhangi bir cemal zikir için bu sorum.

-Bildiğimizi, tecrübeden geçirdiğimizi, kuranın hükümlerine uygunluğunu test ettiğimiz özünü size yazdık… Keşiflerin seni ilgilendirir. Nereden çıkardın o anlattıklarını. Öyle yapsan başına ne gelir haberin var mı? Varsa öyle aklına geleni öncesinde deneylemiş, hakka uygunluğunu yaşayarak öğrenip kayda geçirmiş bir rehber ona tabii olmalısın. Hikmet oyuncak değildir. Aklına eseni yapacak meydan değildir bu meydan… Buranın yol kesenlerini akıl fikir almaz, tarif etsen hayalin tahayyül edemez. Bu hedef yetmiş iki bin perde ile perdelenerek anca muttakilere yol verecek eleklerle, tuzaklarla korunmuş. Kafana geleni yapacak yer hiç değildir. Şeytan yasak meyveyi böyle yedirir. Verdiği vesvesenin içeriği merak ve hayali vaden ibarettir. Sonra ben sadece fısıldadım, işi o yaptı. Benim bir dahlim yok, ben sizin şerrinizden Allah’a sığınırım der.

Yemeği sağ elinizle yiyin. Şeytan sol elle yer buyurdu efendimiz. Şeytan sol elle yer adamın dünya ve ahiret geleceğini. Sol el ile iş yapan gafil vicdansız ancak iblise ve kâfire hizmet eder. Müminlerin mazlumların canını varil Bobları ile fosfor bombaları ile alır. Sonra da gördünüz mü Muhammedîleri. Ne haldeler der, aşağılarlar. Hâlbuki fırınına odun taşıyanlar, güya muhammedi Zakirlerdir.

Adları şeyhtir, gavstır. Gavs ül azamdır, derviştir, sofidir, Melami’dir, kadiridir, Mevlevi’dir. Holdingleri tv leri vardır. Jellere binerler. Korumalarla gezerler. Heybetlidirler. Celalleri bakanın tüylerini ürpertir. Korkutmayı sanat edinmiş, saltanat sahibi olmuşlardır. Mensubu oldukları resul ‘’korkutmayın müjdeleyin, zorlaştırmayın kolaylaştırın derken onlar korkutmayı seçerler. Rasûl hediye gelen yatağı reddeder onlar kebeyi saat kulesinden tepeden izlemekle öğünürler. ‘’Ayaklarınızla  yeri delemezsiniz’’ derken onlar delmeye çalışır gibi kibir yüklenirler.

Haremleri ayrı, metresleri ayrı mekânlarda barınır. Nefislerinin kölesi olmuşlardır, saltanatı deccal onlara müminlerin kanları, huzurları, her şeyleri karşılığında  yaşatır. Onlar Allah dedikçe cehennem kazanı kaynarda kaynar. Ve kâfir nemalandıkça Ay’a yıldızlara ulaşır. Sonra aynı şeyhler yüksek perdeden ve kürsüden halka bağırırlar. Eller aya biz yaya derler. Masum halkı suçlarlar. Tarikatımıza gelseydiniz siz o Venüs’te Satürn’de olurdunuz derler. Kurban etlerinden sucuk yapar kat üstüne kat yapar yat üstün ay alır sefa sürerler. Güya yerini mertebesini taklit ettikleri peygamber ise sekaret çekerden bile evdeki altı dinarın yoksula verilip verilmediğini üç kere sorar. Miras bırakmadan rabbine döner. Şeyhler ise postlarına evlatlarını korlar da öyle giderler. Artık müesseseleşmişlerdir. Yıkılası değillerdir. Firavunlaşmışlardır.

*Teşekkürler hocam yordum sizleri de, bu iş tamam oldu inşaallah, soru soruldu cevap alındı, Allah-u Teâlâ’ya sığındık. Sizin de dediğiniz gibi, dualarımızdasınız, dualarınızda bulundurmanızı ümit ederiz.

Konuşma Sonu

Bir mesaj yaz…

CEVAP VER