Afrin cephesindeydim hocam

18
1351

Afrin cephesindeydim hocam

Hocam selam es selame. Namazlarını yine düzenli kılmaya başladım. Dün aynı zamanda kanlı hacamat yaptırdım. Hocam Çok değişik bir rüya gördüm. Bunu duymak isteyeceğinizi düşünüyorum. Allah hayırlara çıkarsın

Rüyamda hocam askere gitmişim. Beyaz bir kâğıda adımı yazıyorum. Bir de o sevdiğim kişinin adı, parantez içinde onun adını da yazmışım. Cephedeyiz, şu anki Afrin cephesinde. Hocam askerler var. Fakat onlar bekliyor ben Allahu ekber deyip bomba atıyorum karşı tarafa. Ama karşımda kim var bilmiyorum, zifiri bir karanlık var. ‘’Allah’ım Türkiye bu savaştan zaferle çıksın’’ diye bağırıyorum. Yanındaki askerler bana tuhaf tuhaf bakıyor.                                                                                  Türk askerlerinin geçtiği yani kurtararak arkalarında bıraktıkları yerler yemyeşil, bahar havası. Bir kapı var oradan geçmişiz; ben geriye dönüyorum, o yeşilliğe. Attığımız bombalar ya da benim attığım bombalar, portakal olmuş yerlerde. Diyorum ki ‘’bunlar patlamamışsa alayım tekrar kullanırız.’’ O bahsettiğim kapının üstünde de iki tane Ayva var. Onları da kopartıp alıyorum. ‘’Bunları asker arkadaşlarla yeriz’’ diyorum. Bir komşumuz var, adam çok içki içiyor, onun evindeyim. Onun eve de askerler geliyor, sanki onları tedavi ettiğimiz bir yer burası. Etrafı telle çevrili. Akşam vakti bir yağmur yağıyor. Telin arakasında bir kadın ‘’Çocuğum; İslamiyet’’ diyor. Ben alayım onu diyorum, çocuğu elinden aldım. ‘’Korkma dedim, ben şimdi onu içeri koyarım ıslanmaz’’ Çocuk engelli, o sırada bir asker getiriyorlar, yaralı. O ara rüyanın etkisi ve heyecanıyla uyandım.

Ama orada dedemi gördüm, annemin babasını. Sonra dedemin eski gecekondu evindeyim. Biri var başka biri benimle konuşmak istiyor. Çocuktan etkilenmişim. Çok zengin ama çocuk çok hareketli güvenmiyorum. Babası diyor ki evlensinler de isterlerse yurt dışına gidip yasasınlar. Hem o günü gördüm hem bu tanımadığım kişiyi gördüm. İkisinin de üstü beyaz Gömlekli. Çok tuhafti rüyalar ama bu benimle evlenmek isteyen kişiyle kalbim daha huzurluydu. Böyle tuhaf bir rüya hocam. Allah hayra çıkarsın. Asker olarak cepheye gittim hocam o beyaz kâğıt her hâlde beklenen beyaz kâğıt değildi sanıyorum, üstüne bir de yazı yazdım.

13:46

-Selam es selame. Rüyaların hayırdır. Yaptığın zikir sadece sana değil bütün İslam âlemine fayda sağladı. Ve o temiz kâğıt aradığın işarettir inşaallah. Türk askerinin önü kara kapkara çünkü kâfirlerle ve ne idüğü bilinmeyen düşmanlarla savaşıyoruz. Küfürle savaştığımızdan karanlık güçler olarak simgelenmiş. Fetih ettiği yerler bahar, yeşil, İslam, hayat huzur ve güven temsili olarak cennet. Ne kadar haklı bir savaş verdiğimizi ve dua erlerinin savaştaki katkılarını rabbimiz sana apaçık bildirmiş. Bu rüyanı paylaşacağım ki zikir yapan kardeşlerimize yol göstersin, şevk versin, mücahit olduklarını bilsinler. İslam’ın ve milletimizin gelişmesine nasıl katkı sağladıklarını, kendilerine iyilik ederken ümmete, milletimize ve insanlığa da iyilik kapılarını araladıklarını öğrensinler. Evlenme ile ilgili kısmı aklında tut. Vakti gelince Hz. Yusuf as. Gibi işte rüyam çıktı diyebilesin.

Yeni Zikirin ”Allah’u veliyyüllezine amenu. Yühricühüm mimezzulumati ilen nur.” ayetidir. Google yaz ayetin okunuşunu ve anlamını iyi öğren ve bu günden itibaren zikretmeye başla. Allah yar ve yardımcın olsun. Selam es selame

Hocam O beyaz kâğıt o beyaz kâğıt mıydı?

-Evet.

-Hocam direk adımla paylaşmayın inşallah. Mavi olsun Nickim. Ya da siz bir isim verin ben razıyım.

-Kimsenin ikinci adını kullanmıyoruz. Sayısız Ayşe Mehmet Ceyda elif Fatma Zeynep var.

-Peki, hocam, nasıl uygun görürseniz. Şimdi ya latiyfun zikrini yapmıyorum hiç o halde. Sadece ikinci zikri yapıyorum, öyle mi?

-Arada birkaç kere okursun. Her namaz ardından yani.

-Peki, tamam.

-Esas Zikirin ikincisi.

-İlk zikri 33 defa okusam, Sonra diğer zikri sayısız yapsam. Olur, mu hocam.33 çok mu olur…

-Vaktin varsa okuyabilirsin.

-Tamam, vakit bulmaya çalışırım. Olmadığı zamanlarda en az kaç okuyayım. İlk zikri.

-Çok olmaz, 300 kere okusan bile çok olmaz.

-Tamam. Hocam bir şey daha demek istiyorum. Aslında ben bu Afşin’e girme olayına karşıydım. Hatta akepe li değilim. Ama rüya da orada olmam beni çok şaşırttı. Ayrıca daha kaç gün oldu ki. Ben bu zikri hep eksik yaptım. Allah’ın bir lütfu. Sakinim. Rüya ile haklı bir dava olduğunu anladım. Bilmiyorum orda dua ettim belki de oradaki askerlerin, şehitlerin hayrına böyle bir güzellik yaptı rabbim.

-Öncende farkında olmadan şeytanın askeri durumundaydın. İhlaslı namaz ve zikirle temizlenince ümmetin, milletin, Allah’ın askeri oldun. Yani kalbin seni doğruya iletti. Her kim Erdoğan düşmanı ise o aslında farkında olsun yahut olmasın İslam düşmanıdır. Maalesef şeytanın elindedir. Erdoğan sadece Erdoğan değil ki 80 milyon Türk milletini temsil ediyor. Türker’de is alamı yani efendimizi, Allah’ı, aydınlığı, üçüyüz yıldır sapıtmış, dalalete düşmüş insanlığa karşı hidayeti, adaleti temsil ediyor. Unutma Milletin iradesi Allah’ın iradesidir. Hani halka hizmet hakka hizmettir denir ya. Allah en kâmil şekliyle İnsanda tecelli etmiştir. Ve özellikle müminlerin kalbi Allah’ın nazargahıdır. Hiç bir yere sığmadım mümin kalbine sığdım buyurur rabbimiz. Bunca mümin kalbin seçip iş başına getirdiği her kim olsa ona saygı millete saygıdır, Allah’ın iradesine yani müminlerin iradesine saygıdır. Ona duyulan nefretin altında İslamiyete duyulan öfke vardır ki şeyhi şeytandır.

-Hocam siyasi şeylere girmek istemiyorum. Fakat belki dediğiniz doğru olabilir. Buna bir şey diyemem. Allah daha iyisini bilir. Ben orada Türk Devletine dua ettim. Bu Erdoğan bu Turgut Özal bilemem. Belki de kafamdaki şüpheler silindi. Portakalı ayvayı aldım. Baharı gördüm. Belki de o kapı sınırdı. Hakla batılın, küfür ile imanın sınırıydı. Bir şey oldu dün gece ve ben ordaydım. Ne olduysa güzel oldu, inşallah İslam kazansın, bunu canı gönülden dilerim.

-Aydınlandıkça gerçekleri görür insan. Kalp huzur bulur. Ortalık portakal bahçesine döner. Portakal simgeler dünyasında faydalı insan olarak bilinir. Rüyada portakal görsen mümin olgun etrafına yararı dokunan bir insan olarak açıklanır. Günümüzde o portakal inşaallah imamı zaman Hz. mehdidir. Bu benim şahsi tahminimdir.

-İkinci zikrime başlıyorum inşallah. Allah utandirmasin.17 günde beyaz kâğıt gören bir arkadaş vardı, Nasıl üzülmüştüm beratımı erken alamdım diye. Allah’ın mucizeleri bitmiyor. İnşallah hocam zaten çayır, çimen güneşlikti. Ayvalarda kocamandı, görmeniz lazımdı. O ayvadan bütün askerlere yedirmek niyetim vardı. Artık bilmiyorum manaları nedir. Hay rolsün.

-<Rüyada ayva görmek şifa bulmaya, rahata ve huzura kavuşmaya, hak yoluna dönmeye ya da hak yolunda olmaya, meslek hayatındaki yükselmelere, ticaret hayatındaki başarı ve zaferlere delalet eder. Sağlık sorunları olan bir kişi rüyasında ayva görürse bu kişi tez zamanda sıhhatine kavuşur. Evsiz biri ev sahibi olur, yokluktan ve borçtan beli bükülen bolluğa kavuşur, evli kişiler evlat sahibi olur, bekâr kişiler kısmetlerine kavuşur. Rüyada ayva görmek herkes için bir yerde mutlaka faydası olacak bir olay yaşamaya delalet eder.> diyor rüya yorumlarında. Olduğu gibi aldım. Daha çok işareti var ama bu kadarı da yeter. O topraklara geri dönecek olan kardeşlerimize şimdiden müjdeler olsun.

-Dün hacamat yaptırdım hocam. Yumurtalıklarımda sorun vardı, biliyorsunuz. Hacamatın da etkisi oldu diye düşünüyorum. Hacamat la birlikte tekrar zikre başladım.8 vakit namaz kılmaya çalışıyorum. İnşallah daim olur. Dün gece rüyamda ki duam da bütün ümmete fayda sağlar inşallah hocam.

-Allah yar ve yardımcın olsun. Bütün güzelliklerin kapısı zikirlerinle açıldı. Dahası de gelecek. Doğru zikir aydınlatır, yanlış zikir hayatını karartır.

-İnşallah hocam. Üveyse zikrini hatırlıyorum da. Ne kadar bunalımdaydım, ne kötüydüm, çok şükür rabbime. Hocam Bakara 257.Ayetin tamamını mi okuyacağım. Yoksa nur olan yere kadar mi?

-Verdiğim yeri okuyacaksın. Ayetin tamamı değil. Sen daha önce üvez zikrinde miydin? İhtiyar kafam, şimdi hatırladım. Hayırlı geceler. İzin ver bekleyenler çok.

-Tamam, hocam selam es selame

18 YORUMLAR

 1. Hocam sizi böyle her gün rahatsız etmekten utanıyorum ama size bişey sormam gerekiyor daha önceden başımdan geçen birşey anlattım siz de bazıları direk Allah ile rabıta yapar demiştiniz Halbuki ben rabıta nın ne demek olduğunu bile bilmiyordum İnternette okudum araştırdım ama Allah ile nasıl rabıta yapılır

 2. Selam es selame hocam bir de rüyamda sürekli annemi görüyorum akrabalarımı görüyorum geçmişteki arkadaşlarımı görüyorum kısacası yakın çevre tüm rüyamda 🙂

   • Evet hocam ben de zaten hemen affedilmeyi beklemiyorum yıllarca günahla yattım günahla kalktım o kadar doygun bir halim varki tevbe ederken bile ağlayamıyorum galiba biraz burnumun sürtmesi gerekiyor nedense beni Allah a hep acılarım yaklaştırıyor

 3. Hocam bir de birşey sorcam bir insan sadece namaz kılıyor gücü buna yetiyor ama çok sıkıntılı bir durumda ve o kişi Allah a isyan etmiyor yine bu dua ve zikirleri etmeden nur görebilir mi? Çünkü ben Üniversite de iken çok sıkıntılı r durumda idim ama yine de namaz kılıp özel günlerde oruç tutmaya çalışırdım ve sırf Allah için kendi nefsimin bayağı isteklerine karşı koymak için uğraşırdım neyse bir de bana bazı şeyleri Allah ilham ederdi kalbime ve çok sıkıntılı bir durumdaydım bana bir arkamdan bir kötülük yapılıyor ve ben karşı koyamıyorum sanki buna gücüm yetmiyor o sırada gece idi herkes uyuyordu ben kaldığım yurdun koridoruna çıktım ve öylece oturup bunları düşünürken şöyle diyordu kalbim ALLAH bütün gerçekleri ortaya çıkarır sonra etraf tamamen aydınlık oldu ben bunu Allah ın Hak olma Sıfatına bağlamıştım ve bana atılan iftiraların gerçek olmadığı birgün ortaya çıkacak diyordum ama ben böyle kalbim ile konuştukça etraf aydınlanıp duruyordu

 4. Hocam çok ilginç bir rüya gördüm ama pırıl pırıl aynı gerçek gibiydi Rüyamda yine eski evimizde ama eve giderken birsürü engel ile karşılaşıyorum fakat sonunda eve gidiyorum peşimde kadın bir süfli var gözleri kıpkırmızı diyorki En çok Ayetel kürsi den korkuyorum ben de Ayetel kürsi okuyorum 3 ya da 5 kere ama beni baya uğraştırdı bu şeytan elinde bıçak varmış onla saldırıyor neyse eve girdim sonunda ve namaz kılıyorum ama Aynı gerçek gibi fakat namazında eksik ve hatalar var dışarısı kapkaranlık ve ben o süfli gelecek diye korkarak namazımı eksik kılıyorum neyse evde annem var babam var hatta rahmetli babaannem bile var oturuyorum sonra başka bir evdeyim sanki orası kirli hem de baya ben de orayı temizlemeye çalışıyorum ama nafile ev çok kirli neyse hocam böyleydi ama namaz kılarken gördüm kendimi sanki ruhum gerçekten ordyaydı anlatamam o gerçekliği selam es selame

  • selam es selame..İşte okuduğun esma ile o evi temizleyeceksin. varsay ki o ev sensin.bir an önce allah’ın izniyle o evi temizlemeliyiz..durmak yok..yola devam selam es selame

 5. Selam es selame hocam kayda değer bir rüya görmedim ama rüyamda bir test kitabı görüyorum ama bunu kız kardeşim ve amcamın kızı çözüyor ben onlar kadar zeki ya da çalışkan değilim sonra işte ben sinirlenip amcamın kızını tartaklıyorum hoş kendisi de hiç burnundan kıl aldırmayan biridir işte kitaplarımı falan topluyorum bir poşetin içine ben bu rüyayı yarım kalan eğitim hayatıma bağladım nedense rüyalarımda hep eğitimim devam ediyor

 6. Selamün aleyküm hocam ilk defa yazıcam rabbimin izni ile yaklaşık 9 ay önce rüya görmüştüm bir odanın içinde sol ön tarafımda cübbeli sarıklı bir hoca seccadenin önünde sağ taraf önümde yanımda çalıştırdığım elamanım soluma dönüp hocaya baktım birden büyük bir göz göze bağlı 3 4 başlı yılan solumda ki elamanımda gözleri simsiyah oldu yılanlara bakarak kılıç çektim ve fetih suresini okudum uyandım uyanınca Elif lam mim diye ayeti okuyordum sürekli

CEVAP VER