Hoş geldiniz

0
628

Hoş geldiniz

Selamün aleyküm

Sitenizi incelemeye çalıştım. Tam olarak usulünüz nedir? Size mürşidi kâmil diyebilir miyiz? Metafizik ile uğraşıyor musunuz? Eğer mürşit iseniz silsileniz var mi?

-Bu soruların cevabı yazılarımda var. Böyle sorular anlamsız olduğu gibi verilebilecek cevaplar da iblisin sakız gibi çiğneyip tükürmesine yarar. Sana bana kârı, kazancı olmaz. Okumaya devam et. Herkesin bir silsilesi vardır da kimi sahi, kimi yalan, kimi hileli, karma karışıktır.                                                                       

Boş ver bunları. Yazıları oku ve kalbinle sor, o kalbin sana ihtiyacın olan cevabı verir. Kimseye böyle anlamsız sorular sorma. Birkaç ay yazılarımız oku, sonra gel. Selam es selame

*Gece 3 e kadar okudum, hala okuyorum, bitiremedim. Merak ediyorum özür dilerim, selamı neden değişik veriyorsunuz, bari bunu anlayayım.

Bu sorduğun soruyu da senden önce soranlar oldu. O selam bir ayettir. Unutturulmuş rabbimizin cennetliklere verdiği, cennetliklerin de birbirlerine verdiği bir selamdır. İşimiz unutulmuş kuranî dini hatırlatmaktır.

*Hangi ayet?

Hâlâ sorgudasın, sualdesin, beynindeki vesveselerdesin. Akıl dediğin Cebrail ile iblisin savaş alanıdır, onu nurlandırmazsan birini kararttığını diğeri aydınlatır, aydınlık an içince iblisçe karartılır. Gece günü gün geceyi hızla sarar da adem çamura saplanan eşek misali Ebu Lehep gibi, Ebu Cehil gibi debelenir durur. Kuran okuyarak ayar edilmeyen akıl sürekli bozuk saat gibidir. Günde iki kere doğru zamanı gösterir, kişiyi biteviye kandırır. Vakıa suresini oku. Bu selamı orada görürsün.

*Tamam

Sen kim olduğunu anlatmadın, bize mahşer soruları soruyorsun. Ben kiminle muhatabım? İn misin cin mi? Meleki misin, şeytani mi?

*Ben mi? Sorgulamadan her işin içine girdiğimizden bu hallere gelmedik mi.

Kaç yaşındasınız?

*32

Yazılarımız ilginizi çektiyse devam edin. Gönlünüz onay verince yeniden yazın. Çok vaktim yok.

*Evet, yazılar ilgimi çekti, çekmez olur mu? Ama yaşadığım çok acı şeyler oldu. Binlerce soru işareti sıkıntı vs. kafamda. Hakkınızı helal edin. 10 yıl tarikat geçmişim var. Sonra şu üveysilik te denen akıma kapıldık. Simdi münferit zikir çekiyorum.

Karşılıklı konuşmaya kapalıyız. Tesadüfen konuştuk say.

*Tesadüf değil, tevafuk. Karşılaştıran rabbim değil mi? İhtiyacım var.

Bize gelenlerin neredeyse yarıdan fazlası tarikatların yıktığı gönüller, bozduğu akıllardır… Tövbe kapısı açık olduğundan yıkılan o gönüller ile bulanan, bunalan akılları aydınlatmak biiznillah kolaydır. Üveysilik kapısı dedikleri, Celalullah’a (iblise) açılan dergâhın sürekli açık duran geniş kapısıdır. İşin farkına vararak kurtulanlar, kurtaran Allah’ın sevgilisi, samimi müminlerdir.

*Ve hocam… Zikri denemek istiyorum. Ama şunu bilin ki sizin hakkınızda, ‘’cinleri var, onlar gösteriyor’’ diyenlere rağmen yapacağım.

Erken değil mi. İstersen biraz daha yazılarımızı oku. Kalbin tam mutmain olsun.

*Kendimi gizlemeye gerek yok, dürüstüm şu an günde 15 bin tevhid çekiyorum… Salavat istiğfar. Hocam, zikri çekerim, yaşar görürüm, fayda görürsem devam ederim, yanlış mı mantığım.

Eski defterleri kapatmaya, alışkanlıklarını terk etmeye hazır mısın?

*Hazırım; Çoktan hem de…

Tamam… Allah yar ve yardımcın olsun. Şahit ol ya rabbi, şahit ol ya rabbi, şahit ol ya rabbi. O cini varmış diyen cinliler de yazabilirler mi bu şahit ol ya Rabbi, şahit ol ya rabbi, şahit ol ya rabbi … İfadesini. Cinlerin elinde oyuncak olmuşlar ancak kötü zanda bulunabilir, iftira edebilirler…                                      

Biz defalarca cinlerle hiç ilgilenmediğimizi, bu konudaki cehaletimizin hoş görülmesini rica ettik musallat ehlinden. Önerilerimizin tamamı ayetler ve Resulullah’ın öğretisinden ibarettir…Yazılarımız komuya açık. Başka hiç olmadı, inşaallah olmayacaktır da. Şeriat tarikatın ta kendisidir. Sıratı müstakimdir. Ek tarikatlara(yollara) ihtiyaç yoktur. Kurandaki rabbimizin ve Resulullah’ın dilinden dökülen duaları okumak kişiyi kurtarmaya, dünya ve ahiretini mamur etmeye yeter artar. Sana bir yazı göndereceğim. Dikkatle alıcı gözle okuyacak ve harfiyen uymaya karar vereceksin. İnşaallah. Ne istedikse şeksiz şüphesiz tabi olacak başka şeyler karıştırmayacaksınız. Vaktiniz yeterse verdiklerimizin sayısını artırmak hakkınız olacak. Kuran okumak dua etmek serbesttir. Sadece ek zikir edinmeyeceksiniz.

*Tamam. Peki.

Verilenlere başka zikirler karıştırmayacaksınız. Reçete olarak kabul edecek, ilaçlara kafanıza göre ilaç eklemeyeceksiniz. İblis ile savaşmak zordur, senin üzerine bin bir hile ile gelecek. Allah’ın cemalı yetmiş iki bin celali perde ile perdelidir. Her perdenin önünde imtihan edilecek, samimiyetin sorgulanacak, yetkinliğin test edilecek, ya devam denilecek yahut minder dışına itileceksin. Yoldan çıkanlar iblise hizmet eden askerler haline gelecek. İsterse kutup mertebesine erişmiş olsun. Sınanmaya devam edilecek. Zirveye çıkmak zordur, durmak da zordur. Hedefi aşk olanlar korkusuzca cana feda ederler. Kelle koltukta, ilim kılıcı sağ elde, asa-i Musa sol elde, ilahi sırlar gönüllerde, gözler zirveye kilitli biteviye savaşırlar. Çok konuşmaya, çok yemeye, çok uyumaya vakitleri yoktur. Dünya gelininin duvağından yüz çevirmişlerdir. Duvak altından bir boyalı kocakarı çıkacağını tahminen olsun bilirler. Yukarıda senin dediğin gibi ‘’onun cinleri var, o mucizeleri cinleri gösteriyor’’ diyecek, kendisini aklınca gizleyecektir.. Resulullah’ı da ‘’o cinlere karışmış’’ demişti. Kendi halini karşısındaki aynada görüp söylemişti. Kul kulun aynasıdır çünkü.

*Tarikatta da böyleydi. Hiçbir yol başka zikir istemez.

İki yolda aynı anda yürünemez de ondan.

*Evet.

Tereddüt eden beyin(bilgisayar) bozuk demektir. Vesvese ve kararsızlıkla akıl bozulur, beynin ekranı sayılan kalp kirlenir.                                                               Her okulun bir müfredatı olur. Bir süre okursun ya tatmin olur devam edersin, bir basamak öte, diğer derse geçersin, yahut o okuldan uzaklaşır, bir diğerine kaydolursun. Ne zaman gönül, kalp, akıl mutmain olur, senin yolun işte o yoldur. Okul değiştirmek, haktır, hakikattir, akıl ürünüdür, selamete ulaşmanın yegâne yoludur, hakkadere teslimiyettir. Her kula kaderi kolaylaştırılır hükmünün icabıdır. İş, hak böyle iken, tarikatlar neden ayrılmak isteyenleri korkutur, ebedi cehennemle tehdit ederler. Arayış hakkın denetiminde değil midir. Her okulun vereceği ayrı bir değer, kutlu bir nasip olamaz mı. Yok, eğer okulun sana tam da aradığını verdiyse gönüllü devam edersin. Ele geçirdikleri kişileri ömür boyu kapılarında kim tutar. O nasıl bir okudur ki kişiyi ömür boyu kendi eğitimine mahkûm eder. Bir öğrenci altı yaşında başlar da Prof. oluncaya kadar kaç öğretmenin gözleriyle, fiili ve sözleri ile beslenir,olgunlaşır.

*Evet hocam

-https://www.hacialibayram.com/zikre-ilk-adim-zikir-ve-adabi/

Bu yazıyı günün değişik vakitlerinde birkaç kere okumanızı öneriyoruz.

*Okudum bir daha okurum.

Abdestli okuyun ki iblis olabileceği kadar uzak olsun sizden ve bizden. Bir kere daha değil. Birkaç kere daha okuyun. Teklifimiz her yiğidin karı değildir. En az yedi vakit namaz istiyoruz.

*Tabi ki, Hocam edepsizlik olacak ama siz benim halimi görebilir misiniz? Onca yıldır mücadele veriyorum, neredeyim, ne yapıyorum, bilmek istiyorum. Namaz kilitliyoruz, kılarız.

Eliniz kanda bile olsa namazı vaktinde kılmanızı istiyoruz. Namazın kazası yoktur. Vaktin kazası olmaz. Zaman akar, kayıt yapılır, kılan kılmayan belirlenir. İlahi sistem adeta bir makine gibi duygusuz işler. Ceza meleklerinde merhamet olmadığı gibi, merhamet meleklerinde de gazap yoktur. O nedenle, o vakitte ille de zikir çekilecek; ama on kere, ama yüz adet o zikir okunacak. İlle çekilecek. Saniğ kudretin değişmeyen kuralıdır bu. Zincir gibi düşün, kopukluk yaşanmayacak, vaktin kayıtlarına zikri çektiğiniz, kaç adet çektiğiniz kaydedilecek ki bilgi ve belgeler mizanda değer bulacak, tartılacak ölçülecek, hüküm verilip tecellisi tayin edilerek iki cihanda önüne gelecek. Ne kadar emek kadar yemek… Zahir(fizik alemde ve metafizik  boyutta) ile batın kanunlarında bir değişiklik yoktur. Çalışmadan mal mülk elde edilemez, edilse elde tutulamaz. Mal çoban olup güdülmezse elde kalamaz, sahibini mutlak kendine köle yapar.

*Tamam.

Allah izin verirse 21 gün sonra önün aydınlanmaya başlar, gerçek ışığı ise kırk günden sonra inşaallah görürsün. Yaşayacaklarını asla ve asla kimselere anlatmayacaksın. İyi kötü ne görürsen bize yaz ki seni takip edebilelim. Kimlerle ne kadar ortak isen yaşayıp göreceklerinle safi ilim olarak bize yansır. Teketek yaşayacağın savaşında ihtiyaç duyarsak müdahale ederiz. İnşaallah

*Tamam. Buradan mı yazayım?

-Buradan yaz.Karşılıklı konuşmayı bekleme. Sen yaz. En özet haliyle yaz. Konu dışı söz olmasın. İşimiz ilimdir. Yeterince vaktim yok. Binlerce kişiye tek başımıza, kişiye özel zikr vererek takip ettiğimizden vaktimiz yetmiyor. Seccademizle bu makine arasına sıkıştık. Yorucu, boş konulara girme, söyleyeceğin her cümlenin içi dolu olsun, inşaallah. Hoş geldin. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

*Tamam hocam. Hoş bulduk inşallah… O yazıya göre zikre başlıyorum. Başka bir şey gönderecek misiniz?

Hayır. O yazıyı uygula. İlk zikir arınma duası dediğimiz ya latıfün ya latıf diye başlayıp… İsteveytü biha alel arş… Diye biten duadır.

*Tamam

-Haydi hayırlısı. Kolay gelsin. Selam es selame

*Sağolun

Bir mesaj yaz…

CEVAP VER